ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kumlubel Mahallesi'nde 90 m2 daire icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925387
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : KUMLUBEL MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10177 ESAS
Muhammen Bedeli
:
125000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 14:15
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ

2018/10177 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Eskişehir ili , Tepebaşı ilçesi , Tunalı Mahallesi , 1419 ada , 365 parsel , yüzölçümü 150,00 m2, Bodrum zemin iki katlı bahçeli kargir apartman , K:2 B.B.No : 3, Arsa Payı 1/3, Mesken , Borçlular adına 1/4 hisse paylı olarak kayıtlıdır. Kat mülkiyetine çevrilmiştir. EK : Kömürlük - 3
Adres : Kumlubel mahallesi , Biçer sokak , No:12 , K:2 D:3
İmar Durumu : Uygulama İmar Planına göre bitişik nizam dört kat mesken alanına isabet etmektedir. Ana Bina yaklaşık 31-35 yıllık olup , yıpranma oranı %40 dır.Kargir bina III. Sınıf , B grubu yapı sınıfına girmektedir Taşınmaz Belediye , Elektrik ve Doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yakınında Prf.Dr. Orhan Oğuz caddesi ve E.B.B. Bakım onarım atölyesi , Çevre yolu , Derman caddesi vardır. Ulaşım olarak yakınındaki Esenli sokaktan geçen Belediye Halk Otobüsleri ve dolmuş minibüsleri ile kolayca yapılmaktadır. Her katta tek daire ve bodrum katında her daireye ait bir depo vardır. Binanın çatı katına sonradan ilave kat yapılmıştır.Daire onaylı projesine göre binanın son katında olup, brüt alanı yaklaşık 90,15 m2 dir. Borçlu tarafından mesken olarak kullanılmaktadır. Salon+ 2 oda ( projedeki iki oda birleştirilmiş) + antre + mutfak + banyo + wc + balkon dan ibarettir. Binanın dışı dış cephe boyası ile boyalıdır. Daireye giriş kapısı çelik, iç kapılar suntalem ahşap ve pencereler pvc doğramadır. Duvarlar ve tavan sıva üzeri boyalıdır. Odaların tabanı laminant parke , ıslak zeminlerde ise tabanlar seramik , Banyo ve wc' de duvarlar fayans ile kaplıdır. Mutfak; alt+üst kaplama dolap +mermerit tezgah -evye + tezgah üstü fayans, Banyoda : Duşa kabin + klozet + lavabo mevcuttur. Doğalgaz bağlantısı ve kombisi vardır. Panel peteklidir. Bina ve daire batı - doğu cephelidir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat/ ESKİŞEHİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10177 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- Satış ilanından ilgililere tebligat çıkarılmış olup, tebligatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi gereğince tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.28/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR