AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Küçükkalecik/Köyiçi Mevkii'nde betonarme ev icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00931089
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : BÜYÜKKALECİK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

ODAK 18.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1060 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
35,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/1060 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz tapu kaydında Afyonkarahisar ili Merkez ilçesi Küçükkalecik köyü köyiçi mevkiinde 7 pafta, 995 persel nolu 298,00m2 yüzölçümlü "betonarme ev" niteliğindeki taşınmaz olduğu ve bu taşınmazın borçlu adına tam hisseli olduğu, taşınmazın doğu batı istikametinde iki sokak arasında oldukça eğimli bir topoğrafik yapıya sahip olduğu, iki sokak arasındaki taşınmaz üzerinde parselin doğu ve batısındaki her iki sokak tarafından giriş yapılan ev, ahır ve samanlık gibi yapıların mevcut olduğu, bodrum katı taş duvarlı depo olan, zemin katı ise tuğla duvarlı ev olduğu, ahşap çatı üzeri kiremit örtülü 50,00m2 inşaat oturma alanlı evin ahşap kapı ve pencereleri bir yapı olduğu, evin kapalı olduğu kullanılmadığı, dışı sıvalı ve boyalı olduğu, bu yapının giriş kısmında bulunan bahçenin 45,00m2 olduğu, bu bahçe giriş kapısından ayrıca alt sokaktaki evin de ortak alan olan avlu ve bahçe olarak kullanılan bölüme de geçilebildiği, üzerinde basit yapı tarzında 27,00m2 lik samanlığın olduğu, girişi sokaktan yapılan ahşap bağdadi kısmen yakılmış ve kullanılmayan 73m2 oturma alanlı 2 katlı bir yapının mevcut olduğu, yine bu düşük kottaki parselin batısındaki sokağa cepheli 2 katlı eve giriş yapılan avlu girişinin solunda tek katlı 51,00m2 lik üzeri ahşap döşeme kiremit örtülü ahır olarak inşa edilmiş bir yapının mevcut olduğu, arsanın incelenmesinde taşınmazın iki sokak arasında oldukça eğimli ve parselin doğu ve batı cephesindeki iki sokak arasında kot farkının yüksek olduğu, taşınmazın doğu cephesinden Küçükkalecik camisine cepheli olduğu anlaşılmıştır. KDV oranı, taşınmazın keşif günü tespit edilen mevcut durumu itibariyle konut olarak kullanılmaya elverişli bulunmadığından, ilanda yazılı oranda belirlenmiştir. Satış ilanına İİK'nun 114 ve 126/son maddeleri gereği taşınmazın önemli özellikleri derç edilmiş olup, ayrıntılı bilgi belgeler dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 35.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1060 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR