KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Küçükçemece'de 3+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115716
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KÜÇÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/661 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
410,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 11:20
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/661 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : İstanbul, İli Küçükçekmece ilçesi Küçükçekmece Mah, Cumhuriyet mevkii,17 pafta, 529 parsel sayılı 812,00 m2 alanlı arsasının 18/400 arsa paylı bodrum kat 1 nolu dairenin tamamı.
İMAR DURUMU: İstanbul ili Küçükçekmece İlçesi Cumhuriyet Mahallesi, 17 pafta 529 parsel sayılı taşınmaz söz konusu parsel 15/12/2006-17/01/2014 -17.01.2015 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Küçükçekmece Merkez Revizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1.21 maddesindeki hükümlere haiz Ayrık nizam 5 kat Konut alanında kalmaktadır. Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirleneceği dosyasının tetkikinden anlaşılmıştır.
HUDUDU VE SAHASI :Tapu kaydı ve ekli çapı mahalline uygulandığında çapının zeminine uygun olduğu tespit edilmiştir.
GAYRİ MENKULÜN HALİ HAZIR DURUMU:Satışa konu olan taşınmaz; İstanbul İli Küçükçekmece ilçesi, Cumhuriyet Mahallesi,Köknar Cad. 1.Erguvan Sok. No:13/B adresinde mevcut tapunun 17 pafta 529 parsel sayılı 812,00 m2 alanlı arsa üzerinde Bodrum kat+ zemin kat+ 3 adet normal kattan müteşekkil B.A.K. bir yapının mevcut olduğu tarafımdan tespit edilmiştir.Değer tespitine konu olan daire bodrum kat 1 nolu dairedir. Değer tespitine konu olan daire her ne kadar tapu kaydında bodrum kat 1 nolu daire olarak kayıtlı isede mahallinde fiili olarak yapılan incelemelerde daireninzemin katta 1 nolu daire olduğu görülmüştür.Daire : 3 oda 1 salon mutfak ,banyo,balkon,ve wc ‘den müteşekkil olup meskenin oda ve salon taban alanları parke,ara ıslak alanları (hol,antre ,mutfak ,wc ) gibi tüm yerlerin taban alanları seramik meskenin duvarları saten boyalı ,karton piyerli mutfak dolapları mobilya,tezgahı granit, duvarları renkli fayans ,banyosu klozetli ,lavabolu,duşakabinli,dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam pimapen, kapı kanat ve kasaları Amerikan kapı ,elektrik ,suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli ,dairenin 110 m2 alanlı olduğu tarafımızdan tespit edilmiştir. Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 410.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/661 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR