KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Küçükçemece'de 2+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181663
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : HALKALI MERKEZ MAH. / HALKALI
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 28.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3316 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2020 11:00
Satış Yeri
:
Küçükçekmece Adliyesi A Blok İhale Odası-Tevfikbey Mah.. Halkalı Cd. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2018/3316 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Küçükçekmece İlçe, TAPU KAYDI: Küçükçekmece Tapu Müdürülüğünün 19/11/2018 tarihli tapu kayıt örneğine göre İstanbul ili, Küçükçekmece ilçesi, Halkalı Mah. Menekşe mevkiinde bulunan 800 ada, 4 parsel sayılı 246.092,58 m² miktarlı kat mülkiyetli tesisli 61 blok. Metonarme apatrman ve arsası vasıflı taşınmazda 88/246093 arsa paylı teras evler-1/17 blk. B girişi 1. normal kat, 3 nolu konutun tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
İMAR DURUMU: Küçükçekmece Belediye Başkanlığı İmar ve Şehirçilik Müdürlüğünün 09/08/2019 tarih 45358 sayılı imar durumu yazısına göre Küçükçekmece ilçesi, Halkalı Atakent mevkii, 800 ada, 4 parsel sayılı taşınmaz, 14.08.2012-13.03.2013 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Halkalı Toplu Konut alanına ilişkin revizyon uygulama imar palanında plan notlarının 2. Maddesindeki hükümlere haiz, Hmaz. Serbest emsal: 1.25 ve konut anlamda kalmaktadır. Parsel E.N.H. (Enerji Nakil Hattı) güzergahında kaldığından ve yakınından dere geçitğinden uygulama aşamasında ilgili kurumların görüşlerine uyulacaktır. Hava mania kriterleinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi emlak ve istimlak müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirlenecektir denilmiştir.
TAŞINMAZIN HALİ HAZIR DURUMU: İstanbul ili, Küçükçekmece ilçesi, Halkalı Atakent mah. 221. sok. Tapunun 800 ada, 4 parsel numarasıyla katıytlı 246.092,58 m² miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli 61 boluklu Bosphorus City Saraybahçe Evleri Sitesinde 88/246093 arsa paylı kayden Teras Evler 1/17 Bgirişi mahallen Saraybahçe evleri ? 1 17 B blokta, 1. normal kat, 3 nolu bağımsız bölüm numaralı meskenin tamamı niteliğindedir.
Taşınmazın bulunduğu sitenin tamamı 246.092,58m² alana sahip arsa üzerine inşa edilmiş olan ve 61 bloktan ibaret güvenlikli aktiviteli site dahilinde yer alan saraybahçe evleri 1 17B blok, bodrum kat + zemin kat+ 13 normal katan müteşekkil, B.A.K. tarzda blok nizamda, 2. sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile anşa edilmiş olup, bina anagirişi 2. normal kat seviyesinden sağlanmıştır. Mahallinde keşif heyeti ile tespiti yapılan 3 nolu daire ana binanın 1. normal katında (bina ana girişe göre bir kat aşağıda) yer almakta olup, daire girişte anre + hol üzerinde iki oda, salon ve açık mutfak, banyo wc ve balkon mahallerinden ibaret olup, mahalinde yapılan kaba ölçümlere göre yaklaşık 90m² brüt alana sahip, ıslak zemin ve balkon zemin kaplamaları seramik yerleri laminat parke döşemeli duvarları sıvalı ve kumlu boyalı banyoda yerler ve duvarlar seramik sıhhı tesisat armatürleri ile tamamlayıcı akseuarları, mutfakta sabit çimston tezgah ile modüler suntalem mutfak dolapları ile ankstre mutfak ekipmanları mevcut pecere doğramaları PVC ve ısıcamlı merkezi sistem ısıtma sistemlidir. Daire içi bakımlı olup, satışa konu taşınmazın bulunduğu konu ve site itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın hızla gelişen ve yoğun talep gören iskana elverişli konut alanında yer almaktadır. Ayrıca taşınmazın dosya içerisinde bulunan tapu kaydı ve çapı arazide belirgin sabit noktalardan istifade ile arz üzerine aplike edildiğinde anılan taşınmazın alanı boyutları bulunduğu semt ve mevkii itibariyle yerine aynı uygun olduğu tespit edilmiştir.İ.İ.K. 133 MADDESİNE GÖRE YAPILAN İHALE
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : BEDAŞ LEHİNE 99 YILLIĞINA KİRA ŞERHİ VE QNB FİNANSBANK'IN 1. DERECEDEN İPOTEĞİ BULUNMAKLA BİRLİKTE İPOTEK ALACAĞI 23/12/2019 İTİBARİYLE 150.993,73 TL'dir
1. Satış Günü : 24/07/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükçekmece Adliyesi A Blok İhale Odası-Tevfikbey Mah.. Halkalı Cd. No:146 Giriş Kat Küçükçekmece/İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3316 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR