KÜÇÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Küçükçemece'de 2+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070436
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KÜÇÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 2+1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 23.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Küçükçekmece İlçe, 2306 Parsel, KÜÇÜKÇEKMECE Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina zemin+4 kattan oluşan betonarma karkas bir yapıdır.Bina mantolaması yapılmıştır.Taşınmaz bodrum katta 2 nolu bağımsız bölümdür. Mesken 1 adet salon 2 adet oda mutfak banyo-wc -wc den oluşmaktadır.Çelik kapılı dairenin oda zeminleri laminat ıslak alan zeminleri seramik kaplıdır.İç kapılar amerikanpres malzeme olup mutfak dolap ve tezgahı tam ve sağlamdır.
Detaylı bilgi dosyasında mevcuttur
Adresi : Cumhuriyet Mah. Aşık veysel Cad.Goncagül Sokak No: 3 D: 2 Küçükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 574,66 m2
Arsa Payı : 24/574
İmar Durumu :Küçükçekmece ilçesi Cumhuriyet mahallesi 2306 parsel sayılı taşınmaz 15/12/2006 -26/02/2018 tastik tarihli 1/1000 ölçekli küçükçekmece merkez revizyon imar planında plan notlarının 1.21 maddesindeki hükümlerine haiz A-4 ayrık nizam 4 kat yapılaşma şartlarında konut alanında cüzibir kısmı da yolda kalmaktadır. Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve katadedi emlak ve istimlak müdürlüğünce RS kotuna göre belirlenecektir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR