KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Küçükçekmece\Gültepe'de 3+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094256
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : GÜLTEPE MAH. / SEFAKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2671 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
430,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.01.2020 13:20
İkinci Satış Günü
:
24.02.2020 13:20
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleri İhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/2671 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre; İstanbul İli ,K.çekmece ilçesi Gültepe mahallesi Kanlıkuyu mevkii 322 ada 25 parsel sayılı 143,04 m2 alanlı arsanın 20/100 arsa paylı 1. Kat 3 nolu daire tam kayıtlıdır. Taşınmaz, Gültepe Mah. Reyhanlı Cad. Saygı sok. no:7 adresinde mevcut arsa üzerinde bodrum+ zemin+ 3 normal kattan müteşekkil B.A.K. bir yapının mevcut olduğu görülmüştür Değer tespitine konu olan daire 1.kat 3 nolu dairedir .Keşif günü mahallinde yapılan incelemelerde Dairenin: 3 oda, 1 salon, mutfak ,banyo , balkonhol , antre, wc ‘ den müteşekkil olup oda ve salon taban alanları lamine parke,ara ıslak alanları (hol,antre,banyo,mutfak,balkon ,wc ) gibi yerlerin taban alanları seramik , mesken saten boyalı kartonpiyerli,elektriği , suyu mevcut, doğalgaz ısıtma sistemli mutfak dolapları, mobilya tezgahı granit duvarları renkli fayans,banyosu klozetli lavabolu ,duşakabinli, duvarları renklif ayans , iç doğramaları kapı kanat ve kasaları Amerikan kapı ,dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam pimapen, dairenin 105 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir.Değer tespitine konu olan dairenin yeni ve iyi bir konumda olduğu görülmüştür.Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığında arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.
İmar Durumu : Küçükçekmece İlçesi Gültepe Mahallesi 322 ada 25 parsel sayılı taşınmaz söz konusu parsel 22/06/2005 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Sefaköy Revizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1.29 maddesindeki hükümlere haiz B-5 (Bitişik Nizam 5 kat) Konut alanında kalmaktadır. Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirleneceği dosyasının tetkikinden anlaşılmıştır.
Kıymeti : 430.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/01/2020 günü 13:20 - 13:25 arası
2. Satış Günü : 24/02/2020 günü 13:20 - 13:25 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleri İhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2671 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR