KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Küçükçekmece'de 110 m2 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940829
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KÜÇÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13424 ESAS
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ A BLOK GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÜÇÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ
2018/13424
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :İstanbulİli K.Çekmece İlçesi K.Çekmece mahallesiCumhuriyet mevkii 2502 parsel sayılı318,02 m2 alanlı arsanın 60/400 arsa paylı2.kat 8 nolu konutun borçlu adına kayıtlı olduğu , dosyasında bulunan 24.10.2018 tarihli tapu kaydından anlaşılmıştır
İMARDURUMU : Dosyasındabulunan İstanbul ili Küçükçekmece İlçesi Cumhuriyet Mahallesi2502 parselsayılı taşınmaz söz konusu parsel 15/12/2006-17/01/2014 tasdik tarihli1/1000 ölçekli Küçükçekmece MerkezRevizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1.21 maddesindeki hükümlere haizAyrık nizam 4 katKonut alanındakalmaktadır.
Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirleneceği dosyasının tetkikinden anlaşılmıştır.
GAYRİ MENKULÜNHALİHAZIRDURUMU:Satışa konu olan taşınmaz İstanbul İli K.Çekmece ilçesi Cumhuriyet mahallesiİnönü cad Begonya sok Dündar Apt No:15 adresinde mevcut tapunun2502 parsel sayılı318,02 m2 alanlı arsa üzerinde 2 bodrum kat + zemin kat +2 adet normal kattan müteşekkilB.A.K biryapının mevcut olduğu görülmüştür. Değer tespitine konu olan mesken binanın 2.katında olup8 nolu meskendir. Mesken : 3 oda , 1 salon ,mutfak , banyo , hol antre balkon vewc ' den müteşekkil olupmeskeninoda vesalontaban alanları parke , araıslak alanları (hol, antre, banyo, balkon, mutfak ) gibi tüm ıslakyerlerin taban alanlarının tamamı seramik ,mesken saten boyalı ,karton piyerli,gizli ışıklı , elektriği , suyu mevcut doğalgazısıtma sistemli,mutfakdolaplarımobilyatezgahı granit , duvarlarırenklifayans ,saten boyalı karton piyerli, banyosuklozetli lavabolu ,duşakabinli, duvarlarırenklifayans , içdoğramaları kapı kanat ve kasalarıAmerikan kapı ,dış doğramaları pencerekanat vekasalarıçift cam pimapen meskentahmini ve takribi olarak 110,00m2alanlıve iyi bir konumda olduğu tespit edilmiştir. Keşif günü mahallinde yapılan incelemelerde borçlunun kendisinin oturduğu görülmüştür. Bulunduğu mevkii, imarı, yüzölçümü, halihazır durumu, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, ulaşımı, iş merkezlerine, mezkuryerlere, ana artere, alışveriş merkezlerine yakınlığı, belediye hizmetlerinden yararlanma durumu, inşaatında kullanılan malzeme ve işçilikkalitesi,yıpranma payı, olduğugibikullanılması halinde getirebileceği geliri, değerine tesir eden tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da göz önüne alınarak kıymet takdiri yapılmıştır.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : TEVFİKBEY MAH. HALKALI CAD. NO:146 KÜÇÜKÇEKMECE ADLİYESİ A BLOK GİRİŞ KAT G-71 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI SEFAKÖY-KÜÇÜKÇEKMECE/İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13424 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR