KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Küçükçekmece Halkalı Mahallesinde 46 m² daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962529
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : HALKALI MERKEZ MAH. / HALKALI
Oda Sayısı : 2+1
: 46
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2756 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No: 146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2
018/2756 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul ili Küçükçekmece ilçesi Halkalı mahallesi 844 ada 2 parsel sayılı A3 Blok 9. Kat 107 nolu Konut; 29.593,57 m2 yüzölçümlü, 66/37918 arsa paylı, Kat Mülkiyetli taşınmazdır. Posta adresi: Küçükçekmece İlçesi, Atakent Mahallesi, Soyak Park Aparts, Turgut Özal Bulvarı, A3 Blok, 32A3 dış kapı no.lu, 9.kat, 107 iç kapı no.lu daire adresinde yer almaktadır. Mimari proje üzerinde ve yerinde yapılan incelemede; dosya konusu parsel ve diğer komşu parsel birlikte Soyak Park Aparts proje kapsamında kalmaktadır. Soyak Park Aparts projesi kapsamında çok sayıda konut mevcut olup otopark, sosyal tesis, yüzme havuzu, cafe, yürüyüş yolları ve peyzaj düzenlemesi ile güvenliği mevcuttur. A3 blok binanın; yapı tarzı betonarme karkas, inşaat nizamı blok nizam olup bodrum kat+ zemin kat+15 normal kat olarak inşa edilmiştir. Bina girişi zemin kat seviyesindedir. A3 Blok binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı, giriş kapısı camekanlı alüminyum profil kapı olup giriş sahanlığı ve kat sahanlıkları seramik kaplı ve sahanlıkların duvarları sıvalı ve boyalıdır. Binada asansörler mevcuttur. Satış konusu A3 blok, 9. normal katta konumlu, 107 no.lu bağımsız bölüm konut mimari projesine göre; hol, açık mutfak+ salon, 2 oda ve banyo-wc hacimlerinden oluşmakta, net alanı 46,36 m2 ‘dir. Meskenin pencereleri pvc doğrama ve ısıcamlı ve dış kapısı çelik kapıdır. Isıtma doğalgaz merkezi sistemdir (ısı payı ölçerlidir). Elektrik ve sıhhi tesisatı bulunmaktadır. Binanın yapı sınıfı 1. sınıf inşaattır. Binanın yaşı 7 yıl civarındadır. Satışa konu taşınmazın içerisinde yer aldığı sitenin çevresinde İstanbul Lounge, Dumankaya Konsept, İstanbul Sarayları ve Bosphorus City gibi markalı siteler bulunmaktadır. Taşınmaz sitenin aktivitelerinden yararlanmakta, civarın talep gören iskana elverişli konut sahasında yer almakta olup ulaşım imkanları elverişlidir. Alt ve üst yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş bir bölgede bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz kaydında bulunan TEDAŞ lehine kira şerhi ve KM ne çevrilmiştir şerhleri ile tescil edilecektir.
İmar Durumu : Dosyasına sunulan Küçükçekmece Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 04.10.2018 tarih ve E.58451 sayılı yazısına göre; Küçükçekmece İlçesi, Atakent Mahallesi, 844 ada, 2 parsel; 14.08.2012-13.02.2013 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli, Halkalı Toplu Konut Alanı Revizyon Uygulama İmar Planında kalmakta olup plan notlarının 2. Maddesindeki hükümlere haiz, Hmaks: Serbest, E: 1.25, Konut Alanında kalmakta olduğu, Söz konusu parsellerin yakınından dere geçtiğinden uygulama aşamasında ilgili kurumun görüşleri alınacağı, bildirilmektedir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek
1. Satış Günü : 15/04/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No: 146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2756 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR