KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Küçükçekmece Cumhuriyet Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114220
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KÜÇÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/21 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2019/21 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : İstanbul İli K.Çekmeceilçesi K.Çekmece Mahallesi Cumhuriyetmevkii 2805 parselsayılı462.65 m2 alanlıarsanın 45/1000arsa paylıbodrum kat 2 nolukonutun tamamıdır. Bilirkişi Raporuna göre;Tapunun 2805 parsel sayılı 462.65 m2 alanlıarsa üzerindebodrum kat + bahçe katı +zemin kat + 3 adet normal kat ve çatı arası piyesindenmüteşekkil B.A.K biryapının mevcut olduğutespitedilmiştir.Satışa konu olan mesken binanınbodrum katında olup 2 nolu meskendir . Keşif günü mahallinde yapılan incelemelerde mesken 3 oda, 1 salon, mutfak, hol ,antre , banyodan müteşekkil olup keşif günü meskenin mahallinde yapmış olduğum incelemelerde meskenin salon ve oda taban alanlarının tamamı parke meskenin ıslak alanları (banyo,mutfak,hol,antre,wc ) gibi yerlerin taban alanların tamamı seramik olduğu meskenin elektriği suyu mevcut,doğalgaz ısıtma sistemliolup meskenin iç doğramalarıkapı kanat ve kasalarımobilya kapı , dış doğramaları pencere kanat ve kasalarıçift cam pimapen olduğu keşif günü mahallinde yapılan incelemelerde meskenin tamamı tadilatta olduğu kapıların söküldüğü parkelerin söküldüğü boya badanasının yeniden yapıldığı görülmüştür dolayısıyla meskende tadilattan dolayı oturulamaz olduğu tespit edilmiştir.Meskenin takribi olarak 105 m2 alanlı olduğu görülmüştür.Ayrıcasöz konusuarsaüzerineçapıuygulandığından arsanınçapınaveyerineuygunolduğugörülmüştür.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi İnönüCaddesi Ayçiçeği SokNo:8 D: 2 Küçükçekmece / İSTANBUL
Yüzölçümü : 462,65 m2
Arsa Payı : 45/1000
İmar Durumu : İstanbul ili K.Çekmece ilçesiCumhuriyet Mahallesi 2805 parselsayılısöz konusu parsel26/02/2018-15.12.2006tasdik tarihli 1/1000 ölçekliK.çekmece Merkez revizyon Uygulama imar planındaplan notlarının1.21 maddesindekihükümlere haiz A-4 (AyrıkNizam 4 kat ) KonutAlanında kalmaktadır. Havamania kriterlerinden dolayı maksimum Bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirlenecektir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR