KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Küçükçekmece/Cumhuriyet Mahallesinde 140 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051197
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / KÜÇÜKÇEKMECE
Oda Sayısı : 4+1
: 140
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 15.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12656 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2019/12656 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAPUKAYDI : İstanbul İli, K.Çekmece İlçesi , K.çekmece Mahallesi , 8374 parsel sayılı 404,18 m2 alanlı 5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsasının 40/404 arsa paylı 3. Normal kat 13 nolu Çatı Arası Piyesli dairenin tamam Ahmet İzzet Kızı Nalan ÖZÖRER adına kayıtlı olduğu , dosyasında bulunan tapu kaydından anlaşılmıştır.
İMARDURUMU : Dosyasında bulunan İstanbul ili Küçükçekmece İlçesi CumhuriyetMahallesi 8374 parselsayılı taşınmaz söz konusu parsel 15/12/2006-17/01/2014 -17.01.2015 tasdik tarihli1/1000 ölçekli Küçükçekmece Merkez Revizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1.21 maddesindeki hükümlere haiz Ayrık nizam 4 kat Konut alanında kalmaktadır.
Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirleneceği dosyasının tetkikinden anlaşılmıştır.
Satışa konu olan taşınmaz İstanbul İli K.Çekmece ilçesi Cumhuriyet Mahallesi, Tomurcuk sok no: 18 adresinde mevcut tapunun 8374 parsel sayılı 404,18 m2 alanlı arsa üzerindebodrum kat + zemin kat +3 adet normal kat ve çatı arası piyesinden müteşekkil B.A.K bir yapının mevcut olduğu görülmüştür. Değer tespitine konu olan mesken binanın 3. Normal katında olup13 nolu Ç.A.P. Dairedir.Çatı arası piyesli dairenin alt katı : 2 oda , 1 salon ,mutfak , banyo , hol antre balkon vewc ‘ den müteşekkil olup meskenin oda ve salon taban alanları parke , araıslak alanları (hol, antre, banyo, balkon, mutfak ) gibi yerlerintüm ıslak alanları taban alanlarının tamamı seramik , mesken saten boyalı ,karton piyerli, elektriği , suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli, mutfak dolapları mobilya tezgahı granit , duvarları renkli fayans , banyosu klozetli lavabolu ,duşakabinli, duvarları renkli fayans , iç doğramaları kapı kanat ve kasaları Amerikan kapı, dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam pimapen içeriden merdiven ile üst kat olan çatı arası piyesine çıkıldığında iseçatı arası piyesinde yapılan incelemelerde 2 oda, antre, banyo wc ‘denmüteşekkil olup bir alt kat ile teknik özelliklerinin birebir aynı olduğu tarafımızdan tespit edilmiştir. Çatı arası piyesli meskenin mahallinde yapılan ölçümlerinde 140,00 m2 alanlı Çatı Arası Piyesli bir daire olduğuve iyi bir konumda olduğu tespit edilmiştir.
GAYRİMENKULÜN KIYMETİ: Bulunduğu mevkii, imarı, yüzölçümü, halihazır durumu, civarındaki emsal emlak alım ve satım rayiçleri, ulaşımı, iş merkezlerine, mezkuryerlere, ana artere, alışveriş merkezlerine yakınlığı, belediye hizmetlerinden yararlanma durumu, inşaatında kullanılan malzeme ve işçilikkalitesi, yıpranma payı, olduğu gibi kullanılması halinde getirebileceği geliri, değerine tesir eden tüm etkenler ile günün ekonomik koşulları da göz önüne alınarak mezkur taşınmazın bu günkü kıymeti 13 nolu taşınmazın muhammen bedeli 500.000.00TL
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 40/404
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Tevfiybey Mah. Halkalı Cad. No:146 Küçükçekmece Adalet Sarayı Giriş Kat İcra Koridoru KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12656 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR