ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kozlu/Merkez Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ZONGULDAK 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01007228
Şehir : Zonguldak / Kozlu
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / KOZLU
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/103 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 10:30
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
2. İCRA DAİRESİ
2018/103 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Kozlu İlçe, 29 Ada, 248 Parsel, Kozlu Merkez Mah. Kozlu Ereğli Şosası Mevkii, A1 Blok 2. Kat, 12 no.lu bağımsız bölüm : Mesken niteliğindedir. Apartmanın kuzey doğu tarafında yer almaktadır. Çevreye hakim manzara yapısı vardır ve deniz manzaralıdır. Mülkiyeti tam hisse olarak İlyas oğlu Hüseyin Demirbaş'a aittir. Arsa payı oranı 10/300'dür. Kat mülkiyeti tapusu vardır.Keşif tarihi itibariyle kiracı Derya-Latif Durgut tarafından iskan edilmekte olduğu tespit edilmiştir. Keşif günü evde kimse bulunamamıştır. Dış kapı üzerinde kapıya yapıştırılmış vaziyette kendi adlarına tebligat ve su abonelik kağıtlarının olduğu görülmüştür. Gerekli değerlendirmeler; en alt katta oturan bir başka kat malikinin ifadesi alınarak, ilgili belediyesinden alınan mimari kat yerleşim projesi incelenerek, yerindeki mevcut durum yerinde dışarıdan gezilip görülerek yapılmıştır. Söz konusu daire mimari olarak; 3 oda-salon-hol-mutfak-wc.-banyo-2 balkon şeklinde dizayn edilmiştir. Dairenin faydalı inşaat alanı 107.00m2, brüt inşaat alanı 125.00m2dir. Dairenin iç özellikleri III. sınıf (B) yapı grubu içerisinde olması gereken özellikleri kapsamaktadır. Dış kapısı çelik kapı, pencereleri plastik doğrama, iç kapıları panel kapı, oturma mekanlarının zemin döşemeleri laminant, diğer mekanların zemin döşemeleri seramik, kalorifer petekleri panel radyatör, wc-banyo duvarları tavana kadar seramik, mutfak dolapları mdf, mutfak tezgahı mermerdir. Dairenin; yeri, mevki, konumu, niteliği, büyüklüğü, genel görünümü, arsa payı oranı, tam hisseli tapulu oluşu, arz talep durumu, manzara durumu, belediyenin alt yapı hizmetlerinden yararlanma durumu, ulaşım kolaylığı, yıpranmışlığı, şehir merkezine yakınlığı, kaloriferli-asansörlü-betonarme yapı oluşu, inşaatta kullanılan malzeme ve işçilik kalitesi, üzerinde yer aldığı taşınmazın; vasfı, zemin cinsi, imar durumu, topoğrafyası, diğer objektif esaslar, paranın satın alma gücü, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar, civarındaki serbest piyasa emsal alım satım rayiçleri dikkate alındığında, keşif tarihi itibariyle serbest piyasa rayiç değerinin 190.000,00.-TL. edebileceği görüş ve kanaatine varılmıştır.
Adresi : Kozlu Merkez Mah., Elma sok., 29 ada, 248 parsel S.S. Yenice Yapı Kooperatifi Sitesi A1 Blok, 2. Kat, 12 nolu bağımsız bölüm
Yüz ölçümü : 107 m2
Arsa Payı : 10/300
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1 İpotekli taşınmaz olduğundan KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası uyarınca muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. Maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/103 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR