KOZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kozan/Hacı Mirzalı Mahallesi'nde daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KOZAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908337
Şehir : Adana / Kozan
Semt-Mahalle : HACIMİRZALI MAH. / KAHVELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/876 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Hacıuşağı Mah. Jandarma Sok. No : 27 (Belediye Mezat Salonu) Kozan/ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOZAN
İCRA DAİRESİ

2017/876 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Kozan İlçe, Hacı Mirzalı Mahallesi 191 Ada, 3 Parsel,1. kat 2 nolu bağımsız bölüm olup, Taşınmaz çevre yolu olan Develi Bulvarına cephelidir, taşınmaz betonarme karkas olarak inşaa edilmiş 8 katlı apartmanda 1. katta bulunan dairedir, 3 oda, 1 salon, banyo, wc, antre, hol, balkon ve müştemilatı olarak inşaa edilmiş, yerler seramik, laminant parke kaplama, panel kapı, pvc pencere yapılıdır, bürüt oturum alanı 150 m2, net oturum alanı ise 125 m2 dir, ilçenin nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu imarlı konut yerleşim alını içerisindedir, atrafı tamamen iş yeri ve apatman olarak imarlı yapıların olduğu bir yerde çok yakında aleş veriş merkezleri ve resmi kurumlar bulunmaktadır, çevre düzenlemesi yapılı olup, geniş otopark ve peyzaj alanı bulunmaktadır, taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmakta, ulaşımın kolay olması çevresinin tamamen yapılaşmış olması, etrafında tamamen çok katlı yapıların bulunması, alım ve satım kabiliyetinin yüksek oluşu, bulvar cepheli oluşu ve yön olarak cephe durumu, imar durumu, yapım yılı ve yıpranma durumu, kıymetinin değerlendirilmesinde değerlendirmede esas görülmüştür.
Yüzölçümü : 125,00 m2
Arsa Payı : 2/36
İmar Durumu : Yok , Yola Mesafesi 5 m, İnşaat cephesi 4.6 m, İnşaat Derinliği 20 m , Komşuya mesafesi 14.15 m, Saçak seviyesi 21.8 m , Kat sayısı 7
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı lehine ipotek şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Hacıuşağı Mah. Jandarma Sok. No : 27 (Belediye Mezat Salonu) Kozan/ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Kozan İlçe, Hacımirzalı Mahallesi 190 Ada, 5 Parselde B Blok, Zemin Kat; 10 nolu bağımsız bölüm Nolu taşınmaz olup, Taşınmaz Develi Bulvarı Gençer Hause Sitesi B Blok Zemin Kat adresinde bulunmaktadır, çevre yolu olan Develi Bulvarına cephelidir, taşınmaz betonarme karkas olarak inşaa edilmiş ve zemin kat iş yeridir, ilçenin nfus yoğunluğunun yüksek olduğu ve imarlı konut yerleşim alını içerisindedir, etrafı taman iş yeri ve apartman olarak imarlı yapıların olduu yerde, çok yakınında alış veriş merkezleri bankalar ve resmi krumlar bulunmaktadır, iş yerinin deerini etkiliyecek önemli faktör olarak kabul edilen çevre düzenlemesi yapıl, geniş otopark ve peyzaj ilanı bulunmaktadır, taşınmazın taban kaplaması yerler granit seramik kaplamadır, giriş kapısı ve vitrin alüminyom, profil, lüks malzeme kullanılmış yeni görünümlüdür, iş yerinin oturum alını 91 m2 dir, taşınmazın ilçe merkezinde belediye alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır,
Yüzölçümü : 91,00 m2
Arsa Payı : 6/140
İmar Durumu : Yok , Yola Mesafesi 5 m, İnşaat cephesi 4.6 m, İnşaat Derinliği 20 m , Komşuya mesafesi 14.15 m, Saçak seviyesi 21.8 m , Kat sayısı 7
Kıymeti : 273.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Nin 46,94 m2
itrifak hakkı ile birlikte alacaklı lehine ipotek şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 16/01/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 13/02/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Hacıuşağı Mah. Jandarma Sok. No : 27 (Belediye Mezat Salonu) Kozan/ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/876 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR