KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/Yarımca'da 55 m2 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076411
Şehir : Kocaeli / Körfez
Oda Sayısı : 2+1
: 55
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 02.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/399 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2019/399 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İstanbul Anadolu 10.İcra Müdürlüğü'nün 06/09/2019 tarih ve 2019/17068 Esas sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı :Kocaeli İl, Körfez İlçe, Yarımca Şuyulandırma Mah. Belen Mevkii, 482 Ada, 19 Parsel,1.Kat, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Nolu Bağımsız Bölüm
Adres : Yeniyalı Mah. Cami Sokak No: 12 KÖRFEZ/ KOCAELİ
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri : Körfez Belediye sınırları içerisinde olup arsa imar parselidir, Belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır, etrafında ticari ve konut türü yapılaşma mevcuttur, Alım satım kabiliyeti iyidir, ulaşım imkanları iyidir, Parsel üzerinde Zemin+3 katlı bina bulunmaktadır, parselin zemini düz ve jeolojik açıdan inşaata elverişli alandadır, parselde mevcut bulunan bina için kat mülkiyeti tesis edilmiş olup, Zemin Kat 1nolu Dükkan ile 1. Kat 4 nolu meskenin satışı yapılacaktır. Parsel üzerinde yaklaşık 50 yıllık olan zemin+ 3 kattan ibaret toplam 4 katlı betonarme bina bulunmaktadır, binanın zemin katında 3 adet dükkan, doğu kısmında bahçede kömürlükler, normal katların her birinde çift daire olmak üzere binada 3 adet dükkan 6 adet mesken bulunmaktadır. Dükkanların girişi batı cepheden (Cami sokaktan), meskenlerin girişi ise doğu cepheden yapılmaktadır. Satışa esas mesken binanın güney kısmındadır, meskenin batı ve doğu cephesi açık, kuzey ve güney cephesi kapalıdır. Meskenin alanı yaklaşık 55 m2 dir. Mesken 1 salon, hol, 2 oda, mutfak, wc, banyo ve balkon mekanlarından müteşekkil konut olarak inşa edilmiştir, daire giriş kapısı ve iç doğramaları ahşap, dış doğramaları PVC dir, Daire zemini laminat parke, duvarları plastik boyalıdır, bahse konu daire sobalı ısınma türündendir.Mesken inşaatında normal standart yapı malzemeleri kullanılmıştır, Mesken bu haliyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı Yaklaşık Maliyetleri 3. sınıf A grubu Yapılar sınıfına girmektedir.
İmar Durumu : Körfez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan imar durum belgesinde: Körfez Belediyesi, Mimar Sinan mahallesi, 482 ada 19 numaralıparsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Konut Alanında kaldığı, Blok nizam 3 kat, TAKS: (Taban alnı katsayısı) 0.40, KAKS : (Kat alanı katsayısı) 1.20, olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : % 1 ( Bakanlar kurulu kararı ile yapılan değişiklikler dikkate alınarak satış tarihindeki güncel KDV oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Kocaeli İl, Körfez İlçe, Yarımca Şuyulandırma Mah. Belen mevkii, 482 Ada, 19 Parsel, Arsa Pay/Payda: 34/421, Zemin Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Dükkan
Adres : Yeniyalı Mah. Cami Sokak No: 12 KÖRFEZ/ KOCAELİ
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri : Körfez Belediye sınırları içerisinde olup arsa imar parselidir, Belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır, etrafında ticari ve konut türü yapılaşma mevcuttur, Alım satım kabiliyeti iyidir, ulaşım imkanları iyidir, Parsel üzerinde Zemin+3 katlı bina bulunmaktadır, parselin zemini düz ve jeolojik açıdan inşaata elverişli alandadır, parselde mevcut bulunan bina için kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Parsel üzerinde yaklaşık 50 yıllık olan zemin+ 3 kattan ibaret toplam 4 katlı betonarme bina bulunmaktadır, binanın zemin katında 3 adet dükkan, doğu kısmında bahçede kömürlükler, normal katların her birinde çift daire olmak üzere binada 3 adet dükkan 6 adet mesken bulunmaktadır. Dükkanların girişi batı cepheden (Cami sokaktan), meskenlerin girişi ise doğu cepheden yapılmaktadır. Dükkan binanın güney kısmındadır, dükkanın batı cephesi açık diğer cepheleri kapalıdır, dükkanın alanı yaklaşık 34 m2 dir. Dükkanın zemini mermer kaplama, duvarlar plastik badanalı, dış doğrama alüminyum doğramadır. Dükkan kullanıma hazır ve boş vaziyettedir. Dükkan inşaatında normal standart yapı malzemeleri kullanılmıştır, Dükkan bu haliyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı Yaklaşık Maliyetleri 3. sınıf A grubu Yapılar sınıfına girmektedir.
İmar Durumu : Körfez Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan imar durum belgesinde: Körfez Belediyesi, Mimar Sinan mahallesi, 482 ada 19 numaralıparsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Konut Alanında kaldığı, Blok nizam 3 kat, TAKS: (Taban alnı katsayısı) 0.40, KAKS : (Kat alanı katsayısı) 1.20, olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %18 ( Bakanlar kurulu kararı ile yapılan değişiklikler dikkate alınarak satış tarihindeki güncel KDV oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/399 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR