KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/Yarımca'da 180 m² dubleks daire icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061781
Şehir : Kocaeli / Körfez
Oda Sayısı : 4+1
: 180
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/619 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:15
Satış Yeri
:
Güney Mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası Yanı 18 Numaralı Salon Körfez / Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÖRFEZ İCRA DAİRESİ


2019/619 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İstanbul Anadolu 16.İcra Müdürlüğü'nün 17/09/2019 tarih ve 2019/15774 Esas sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez ilçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. Karapınar Mevkii, Ada:121, Parsel : 7, Yüzölçüm: 298.00 m2, Ana Taş.Nitelik: Kiraz Bahçesi, 2.Kat + Çatı Arası Kat, Arsa Pay/Payda: 4/24, Bağımsız Bölüm No:8, Dubleks Mesken
Adres : Hacı Osman Mah. Bozkurt Sokak No: 12 (Serhat Apt.)Körfez Kocaeli
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri: Körfez Belediye sınırları içerisinde olup arsa imar parselidir, Belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır, etrafında ticari ve konut türü yapılaşma mevcuttur, alım satım kabiliyeti iyidir, ulaşım imkânı iyidir. Parsel üzerinde Bodrum+3 Normal kat+çatı piyesli bina vardır. Parselde mevcut bulunan bina için kat irtifakı tesis edilmiş olup, 2. Kat+çatı piyesi 8 nolu Dubleks Mesken için kıymet takdiri yapılacaktır.Parsel üzerinde, yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen, Bodrum kat+Zemin kat üzeri 2 normal kat+çatı piyesinden ibaret toplam 4 katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Bina Bozkurt Sokağa cephelidir ve bina girişi bu sokaktan yapılmaktadır, bina çift daire şeklinde yapılmıştır, 6 adet normal, 2 adet dubleks daire olmak üzere binada toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Satışa konu 8 nolu dubleks daire binanın kuzey kısmında yer almaktadır, meskenin güney ve batı cephesi kapalı, kuzey ve doğu cephesi açıktır, yaklaşık 180 m2 alana sahip dubleks daire 1 salon, 4 oda, mutfak, wc, banyo, balkon ve teras mekanlarından müteşekkil betonarme konut olarak inşa edilmiştir, bina içten ve dıştan sıvalı ve boyalıdır, dış doğramaları PVC ve ısıcamlıdır, dire giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap, döşeme laminat parkedir, iç duvarlar saten alçı boyalı ve kartonpiyerlidir, ıslak hacimler, teras ve balkon döşemeleri ile wc, antre, banyo ve mutfak duvarları seramik kaplıdır, bahse konu daire doğalgazlı kombili ısınma türündendir.
Bina inşaatında normal standart yapı malzemeleri kullanılmıştır, konut bu haliyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı Yaklaşık Maliyetleri 3. sınıf B grubu Yapılar sınıfına girmektedir.
İmar Durumu : Körfez Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün Harita Şefliği'nin 15/08/2019 tarih ve 4169 sayılı yazıları ile tasdikli imar planlarında konut alanında kalmakta olup, taban alanı kat sayısı (TAKS) 0.40, kat alanı kat sayısı (KAKS) 1.20, blok yapı nizamında ve 3 kat müsaadelidir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18 (20.03.2019 tarih ve 843 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararının 1,2,3,4,5 ve 6.maddeleri uyarınca satış tarihindeki güncel KDV oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Güney Mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası Yanı 18 Numaralı Salon Körfez / Kocaeli

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/619 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR