KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/Yarımca'da 102 m2 daire icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079434
Şehir : Kocaeli / Körfez
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Banyo Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/417 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 15:30
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2019/417 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Kocaeli 8.İcra Müdürlüğü'nün 04/11/2019 tarih ve 2019/53209 Esas sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez ilçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. Ada: 2563, Parsel: 3, Arsa Pay/Payda: 82/302, İkinci kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken
Adres : Barbaros Mah. Hürriyet Bulvarı No.33 K.2 D.3 Körfez Kocaeli
NOT: Satışa konu mesken, eski 1133 ada 6 nolu parsel dahilindeyken, meskenin ve bulunduğu binanın da bulunduğu parsel ile güneyindeki, kuzeyindeki parseller, batısındaki imar yolu ve kuzeyindeki bina ile birlikte imar uygulaması nedeniyle birleştirilerek tek bir parsel haline getirilmiş ve mevcut imar planı sanayi imarına dönüştürülmüştür. Tapu kaydındaki arsa payı olarak belirtilen oran, meskenin daha önce bulunduğu 1133 ada 6 nolu parselin sahip olduğu alan doğrultusunda düzenlenmiş olduğu, mevcut arsa alanına göre arsa payının 82/1269,01 kadar olabileceği hesaplanmıştır. Değerlemede sahip olduğu bu arsa payı karşılığındaki arsa alanı (sadece 82m2) dikkate alınmıştır.
Taşınmazın ve Bölgenin Konumu : Körfez İlçesi Barbaros Mahallesi Hürriyet bulvarı No:33 D:3 posta adresinde bulunmaktadır. Mesken, Barbaros imam hatip ortaokulunun 120m. güneyinde, Körfez kaymakamlık binasının 950m. doğusunda, Körfez sanayi sitesinin 980m. güneyinde, TEM Otoyolunun hemen güneyinde, D100 Karayolunun 500m. güneyinde, Körfez Belediyesi ana hizmet binasının 2700m. güneydoğusunda bulunmaktadır. aşınmaza, D100 karayolundan İstanbul istikametine ilerlerken Hızır reis caddesine girilir, Hürriyet kavşağından sola dönülerek taşınmazın bulunduğu Hürriyet bulvarına girilir, 450m. ilerledikten sonra sağ tarafta kalan binadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede genellikle eski ve kısmen de yeni yapılı ve mesken nitelikli 2,3 ve 4 katlı müstakil ve apartman nitelikli binalar, eğitim kurumları, ticari nitelikli 2,3 ve 4 katlı binalar ile kısmen boş durumdaki arsalar bulunmaktadır. İlgili taşınmaza ulaşım toplu taşıma ile de sağlanabilmekte olup özel araçlarla da ulaşım rahatlıkla yapılabilmektedir.
Eski 1133 Ada 6 Nolu Parseldeki Ana Gayrimenkulün Özellikleri
Meskenin bulunduğu bina, yasal mimari kat irtifak projesine göre zemin, 3 normal katlı olarak projelendirilmiş olmasına rağmen, mevcut durumda 3. Normal katın yapılmamış olduğu ve binanın da betonarme olarak yapılmış olduğu belirlenmiştir. Binanın tüm katlarında 1?er adet mesken bulunmaktadır. Binanın dış cephesinin güneyinde sıva yapılmamıştır. Doğu ve batı cephelerinde sıva üzeri boya uygulanmış olmasına rağmen, binanın oldukça eski yapılmış olması nedeniyle yıpranmış dış cepheye sahiptir. Binada ikamet edenlerin evde bulunmamaları nedeniyle içerisine giriş yapılamamıştır. Ancak binanın girişinde demir doğrama kapı kullanılmıştır.
Eski 1133 Ada 6 nolu Parseldeki 3 Nolu Meskenin Özellikleri
Satışa konu 3 nolu bağımsız bölüm, binanın 2. Normal katında konumludur. Binaya girilememiş olması nedeniyle meskenin girişi ve içi görülememiştir. Ancak, dışarıdan yapılan incemelere göre meskenin pencere ve balkon kapı doğramalarında ahşap, ısıtmasında da soba kullanılmış olduğu görülmüştür. Meskenin yasal mimari projesine göre salon, 3 oda, banyo, wc, antre ve hol ile 2 balkonu bulunmaktadır. Meskenin ortak alan hariç brüt alanı 115m2, net alanı ise 102m2 kadardır. Meskenin eski yapılı olması, iki cepheli (doğu ve batı) mesken olması, kullanım alanının iyi ve yeterli olması, ulaşım durumu, son katta bulunması ile sahip olduğu arsa alanı gibi özellikleri dikkate alınarak değerlemesi yapılmıştır
İmar Durumu : Körfez Belediyesinde yapılan araştırmalara göre, taşınmazın bulunduğu parsel, Hmaks: 3 kat ve 0,80m. ile 0,40/2,50 oranlarında yapılaşma imkanı bulunan sanayi depolama imarına sahip olduğu ve ayrıca bölgede yeniden imar düzenleme çalışmalarına başlanıldığı ve bu düzenlemenin de son aşamaya geldiği bilgileri edinilmiştir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (Bakanlar kurulu kararı ile KDV oranında başkaca değişiklik olması halinde güncel KDV oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir ( B nolu bina 1133 ada 6 parselden gelmiştir, üzerindeki ev A nolu bina Hakkı oğlu Abdurrahman DEMİR'e, B nolu bina Zemin Kat 1.nolu daire Mehmet BİRİNCİ oğluna, 1.kat 2 nolu daire Gürol ERDEM'e, 2.kat 3 nolu Gürol ERDEM'e, 3.kat 4 nolu daire Erol ERDEM'e ve hissedarlarına aittir ve imar düzenlememesine alınmıştır" şerhi mevcut olup bu şerh korunmak suretiyle tescil işlemi yapılacaktır
1. Satış Günü : 18/12/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/417 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR