KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/MimarSinan'da dubleks daire icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962850
Şehir : Kocaeli / Körfez
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Teras Katı
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/837 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
90,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 16:00
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez - Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2018/837 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İstanbul 10.İcra Müdürlüğü'nün 08/03/2019 tarih ve 2018/5033 Esas sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez İlçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. Sarmaşıkdere Mevkii, Ada: 340, Parsel:32, Zemin + Asma Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi :Mimarsinan Mah. Menderes caddesi No: 50KÖRFEZ / KOCAELİ
Hali Hazır Durumu ve Özellikleri : Körfez Belediye sınırları içerisinde olup arsa imar parselidir, Belediye hizmetlerinin tümünden faydalanmaktadır, etrafında yoğun yapılaşma mevcuttur, alım satım kabiliyeti iyidir, ulaşım imkanları iyidir, yaklaşık 50mt. Kuzeyinden Mehmet Akif Caddesigeçmektedir, parsel üzerindeZemin + 2 Normal kat + çatı arası katlı betonarme karkas bina vardır, parselde mevcut bulunan bina için kat irtifakı tesis edilmiş olup, İkinci kat, 13 nolu dubleks meskenin kıymet takdiri yapılmıştır. Parsel üzerinde yaklaşık 5 yıllık olan zemin kat üzeri iki normal kat ve çatı katından ibaret toplam 3 katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır, Bina batısından geçen Menderes Caddesine cephelidir ve binanın girişi bu caddeden yapılmaktadır. Binanın zemin katında Menderes caddesine cepheli 3 adet asma katlı dükkan, dükkanların doğu kısmında, arka bahçeye cepheli 2 adet dubleks mesken, birinci katta 2 adet mesken 2. normal kat ve çatı arası katta 4 adet dubleks daire olmak üzere binada toplam 3 adet dükkan, 2 adet normal daire ve 4 adet dubleks daire bulunmaktadır. Satışı yapılacak olan 1 nolu bağımsız bölüm binanındoğu kısmındadır ve arka bahçeye cephelidir, doğu cephesi açık diğer üç cephesi kapalıdır, Kat irtifakı projesinde asma katlı dükkan olduğu belirtilmesine rağmen yerinde tadilat yapılarak dubleks daireye çevrilmiştir ve dubleks mesken olarak iskan edilmektedir. Dubleks dairenin alanı yaklaşık 75 m2 dir. Dubleks daire 1 salon, 2 oda, hol, mutfak, antre, wc ve banyo mekanlarından müteşekkil betonarme konut olarak iskan edilmektedir, dış doğramaları PVC ve ısıcamlı, daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap, zemin döşemesi laminat parke, ıslak hacimler seramik kaplamadır, daire doğalgaz kombi ile ısıtılmaktadır. Bina inşaatında normal standart yapı malzemeleri kullanılmıştır, taşınmaz bu haliyleÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Yapı Yaklaşık Maliyetleri3. sınıf B grubu Yapılar sınıfına girmektedir.
İmar Durumu : Körfez Belediyesi 1/1000 ölçekli Körfez Kent Merkezi Revizyon Uygulama İmar Planında; Mimar Sinan Mahallesi, 340 Ada, 32 parsel sayılı taşınmazın Konut Alanında kaldığı, Blok nizam 3 kat, TAKS: (Taban alnı katsayısı)0.40, KAKS : (Kat alanı katsayısı) olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 90.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez - Kocaeli

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/837 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR