KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez/Hereke'de 2+1 daire icradan satılacaktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981153
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : YUKARI HEREKE MAH. / HEREKE
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/737 Talimat
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Güney Mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2018/737 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Salihli 2.İcra Müdürlüğü'nün 02/04/2019 tarih ve 2017/4914 Esas sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez İlçesi, Hereke Şuyulandırma Mah. Hereke Mevkii, Cilt/ Sayfa No: 6/531, Ada: 185, Parsel : 1, Arsa Pay/Payda: 1/68, E Blok, 2.Kat, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken
Adres : 17 Ağustos Mah. Yenigün sok. No.1/1 K:2 D:12 Herek Körfez Kocaeli
Hali Hazır Durumve Özellikleri : Satışa konu taşınmaz 17 Ağustos Mahallesi Yenigün Sk. No:1/1 D:12 adresinde bulunmakta olup, yukarı Hereke olarak adlandırılan bölge dahilindedir. Hereke semt merkezine 4km. mesafesi bulunmaktadır. TEM Anadolu Hereke gişelerinin 2,4km. kuzeydoğusunda konumludur. Bulunduğu bölgede kendisi gibi Marmara Depremi sonrasında depremzedeler için yaptırılmış olan kalıcı konutlar, bölgede göre ilk öğretim kurumları, cami ve kısmen de işyerleri, arsalar, tarlalar ile ormanlık araziler bulunmaktadır. İlgili taşınmaza ulaşım toplu taşıma ile de sağlanabilmektedir. Satışa konu meskenin bulunduğu bina, bodrum+zemin+2 normal kattan oluşmaktadır ve betonarme olarak yapılmıştır. Binanın bodrum katında ortak alanlar ve her bir mesken için küçük bir depo, zemin ve normal katlarında 4?er adet olmak üzere 12 adet mesken bulunmaktadır. Meskenin bulunduğu parsel dahilinde toplam benzer tip 4 blok ile farklı tip 2 blok mesken nitelikli apartmanlar bulunmaktadır. Binanın girişinde demir kapı, ortak alanlarda karo mozaik kaplaması ile demir korkuluk yapılmıştır. Binanın dış cephesinde ısı yalıtımı bulunmamaktadır. Marmara Depremi sonrasında evi yıkılanlar için yapılmış olan kalıcı konutlardandır. Satışa konu mesken, binanın son katında, binanın güneybatı tarafında bulunan bina girişine göre sol ve arka tarafta bulunmaktadır. Meskenin kapısının kapalı olması ve ikamet edenin vefat etmiş olması ve başka kalanın bulunmaması bulunmaması nedeniyle mesken içerisine girilememiş olmasına rağmen, bölgedeki kalıcı konut meskenlerin yapısal özelliklerinin aynı olması ve benzer yıpranmaya sahip olması nedeniyle dışarıdan yapılabilen keşfe göre değer tespiti yapılabilmesi kararına varılmış ve bu doğrultuda, benzer meskenlerin ortak alan hariç brüt 75m2, net 65m2 kullanım alanına sahiptir. 2 oda, salon, banyo-wc, antre, hol ve 1 adet balkonu bulunmaktadır. Dava konusu meskenin, kuzeybatı ve kuzeydoğu yönlerine cephesi bulunmakta olup, soba ile ısıtılmaktadır. Meskenin girişinde çelik kapı, odalarda ahşap panel kapı, odaların yer döşemelerinde halıflex, ıslak alanlarda seramik ve fayans kullanılmış olup, mutfakta da suntalam dolap ile laminant tezgah kullanılmıştır. Meskenin, deprem kalıcı konut olması, son katta olması, kullanım alanının yeterli olması, yapısal durumu ile ulaşım durumu gibi özellikleri değerlemede dikkate alınmıştır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planına göre parselin tamamının imar parseli olduğu ve parsel üzerine özel imar ile deprem kalıcı konutları yapıldığı bilgilere edinilmiştir. Parsel, imar parseli olup 3194 sayılı imar kanununun 18. maddesine göre DOP kesintisi yapılmış parseldir. İmar parseli durumundaki arsanın herhangi bir terki bulunmamaktadır. Parsel belediye mücavir alan sınırları içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 80.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Güney Mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez Kocaeli -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/737 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR