KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez Çamlıtepe'de 93 m² daire icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181157
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : ÇAMLITEPE MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Banyo Sayısı : Yok
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/699 Talimat
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
30.09.2020 14:45
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2019/699 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Kocaeli 8.İcra Müdürlüğü'nün 17/02/2020- 24/06/2020tarih ve 2019/119139 Esas sayılı dosyasından alınan talimat uyarınca satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez ilçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. Ada:119, Parsel:40 Ana Taş.Nitelik : arsa, Arsa pay/payda: 116/425, 1.Normal kat, 2 Nolu Bağımsız bölüm Mesken
TAŞINMAZ VE BÖLGENİN KONUMU
Satışa konu esas taşınmaz, Körfez ilçesi, Çamlıtepe Mahallesi Samsunlu Ahmet sokak No.13 D.2 Körfez posta adresinde bulunmaktadır. Mevlana mesleki ve teknik anadolu lisesinin 280 mkuzeydoğusunda, Körfez Kaymakamlık binasının 790 m kuzey doğusunda, Körfez Belediyesi ana hizmet binasının 2 km kuzeydoğusunda, Tem Anadolu otoyolunun 500 m kuzeyinde, D.100 karayolunun 900 m kuzeybatısında bulunmaktadır.Taşınmaza Körfez Kaymakamlık binasının kuzeyindeki Yunus Emre caddesi üzerinden doğu istikametine 500 m ilerledikten sonra sol tarafa Dut sokağa girilir, 100 mt ilerledikten sonra sağ tarafa taşınmazın bulunduğu Samsunlu Ahmet sokağa girilir, 50 mt gidilerek ulaşılabilmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölgede genellikle eski ve kısmen de yeni yapılı, mesken nitelikli 2,3 ve 4 katlı müstakil ve apartman nitelikli binalar, eğitim kurumları, ticari nitelikli 2,3,4 katlı binalar ile kısmen boş durumdaki arsalar bulunmaktadır. İlgili taşınmaza ulaşım toplu taşıma ile sağlanabilmekte olup özel araçlarla da ulaşım rahatlıkla yapılabilmektedir.
ANA GAYRİMENKULÜN ÖZELLİKLERİ
Meskenin bulunduğu bina zemin, 2 normal katlı ve çatı katlı ve betonarme olarak yapılmıştır. Meskenin bulunduğu binanın zemin ve 1.normal katında 1'er adet mesken, 2+ çatı katında da 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır. Binanın dış cephesinde ısı yalıtımı ve dış cephe boyası kullanılmıştır. Binanın girişinde çelik kapı, ortak alan, merdiven ve sahanlıklarında mermer kaplaması ile alüminyum korkuluklar kullanılmıştır.
2 NOLU MESKENİN ÖZELLİKLERİ
Satışa konu 2 nolu bağımsız bölüm binanın 1.katında konumludur. Meskenin girişinde çelik kapı, odalarda Amerikan panel kapı, mutfakta mdf dolgulu mutfak dolabı, granit tezgah, duvarlarda alçı sıva üzeri boya, salon ve odaların yer döşemelerinde laminant parke, ıslak alanlarda seramik ve fayans, banyoda duşa kabin, lavabo ve klozet ısıtmada kombili kalorifer sistemi, pencerelerde pvc doğrama kullanılmıştır. Meskende salon, mutfak, 3 oda, hol, banyo, wc ile balkon alanları bulunmaktadır. Mesken ortak alanlar hariç yaklaşık brüt 105 m2, net alanı 93 m2 dir. Meskenin kuzey ve güney yönlere cephesi bulunmaktadır. Meskenin yeni yapılı olması, iki cepheli mesken olması, kullanım alanının iyi ve yeterli olması, ulaşım durumu gibi özellikleri dikkate alınarak değerlemesi yapılmıştır.
İmar Durumu : Taşınmazın bulunduğu parsel blok nizam, Hmaks:3 kat ve 9.50 m ile 0.40/1,20 oranlarında yapılaşma imkanı bulunan konut imarına sahip olduğu bilirkişi raporunda beyan edilmiştir.
Arsa Payı : 116/425
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1 olup (Satış tarihindeki KDV oranlarında bir değişiklik olması halinde güncel KDV oranı uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 30/09/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Evlendirme Memurluğu Odası yanı 18 nolu Salon Körfez - Kocaeli

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/699 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR