KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Körfez Atalar'da 90 m² daire icradan satılıktır

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038907
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : ATALAR MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ DEMOKRAT 15.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1208 Talimat
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 15:45
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 15:45
Satış Yeri
:
Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÖRFEZ İCRA DAİRESİ
2018/1208 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Körfez İlçe, 1156 Ada, 1 Parsel, Yarımca (Şuyulandırma) Mahalle, Yarımca Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölüm; Taşınmazın bulunduğu bina, 420,00m2yüzölçümlüarsaüzerinebetonarme yapıtarzında 1996 tarihli ilk ruhsatına istinaden yapılmaya başlanılmış ve yaklaşık 22 yıllık bina şeklindedir. Binanın bodrum katında depo, zemin ve normal katlarda ise 2'şer mesken ile toplam 7 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi, kuzey cepheden ve bodrum kattan yapılmaktadır. Binanın girişkapısında demir doğrama, ortak alan merdiven zemin ve sahanlıklarda mermer kaplaması, korkuluklarında demir doğrama kullanılmıştır. Binanın dışcephesi kısmen sıvasız ve boyasız durumda olup, dış duvarlarda gaz beton dolgu malzemesi kullanılmış olduğu görülmüştür. Satışa esas 3 nolu bağımsız bölüm, binanın zemin katında ve binanın doğu tarafında ve bina girişine göre sol tarafta konumludur. Meskende ikamet edenin evde bulunmaması nedeniyle incelemeleri dışarıdan yapılabilmiş ve yapısal durumu hakkında üst komşudan bilgi edinilmiştir. Meskenin girişinde çelik, odalarında esti tip ahşap kapı, ısıtmada doğalgazlı kombi, pencerelerde ahşap doğrama, duvarlarda sıva üzeri plastik boya, zeminlerde ise sert pvc kullanıldığı belirlenmiştir. Meskenin dışarıdan ve onaylı mimari projesinde yapılan incelemelere göre, 4 oda, banyo-wc, wc, mutfak, antre ve 1 balkon bulunmaktadır. Meskenin ortak alan hariç brüt alanı yaklaşık 105m2 alanlıdır. Net alanı 90m2 olarak hesaplanmıştır. Meskenin kuzey, güney ve doğu yönlerine cephesi bulunmaktadır. Meskenin eski yapılı olması, 3 cepheli (kuzey, doğu ve güney) mesken olması, kullanım alanının 105m2 olması, ulaşım durumu, binadaki bir çok meskenin boş ve kullanımsız olması gibi özellikler tespit edilmiştir.
Adresi : Atalar Mah.Uğurlu Sk.No:4 Körfez / KOCAELİ
Arsa Payı : 1/9
İmar Durumu : Meskenin bulunduğu parsel ayrık nizam 3 kat konut imarına sahip Taks:0,40 Kaks:1,20 yapılaşma oranına sahip olduğu çekme mesafesi yollardan 5m. yandan 3m.' dir.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : Satış günü yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Güney Mah.Adnan Kahveci Cd. No:6 Tütünçiftlik Kültür Merkezi Kent Konseyi Toplantı Odası Körfez/KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1208 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR