KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Yazır Mahallesi'nde 51 m² 1+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130555
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : YAZIR MAH. / YAZIR
Oda Sayısı : 1+1
: 51
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1482 Talimat
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.03.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 14:15
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU B BLK Z 18 Z19 ADLİYE SARAYI KARATAY - KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/1482 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, Yazır Mahallesi 17408 Ada, 5 Parsel, 1. KAT BAĞIMSIZ BÖLÜM NO. 15 sayılı taşınmazın SATIŞI YAPILACAKTIR. Taşınmaz Studıo Poli 2218,31 m2 yüzölçümlü 17408 ada 5 parsel üzerinde betonarme yapı tarzında, ayrık nizam olarak inşa edilmiştir. Bina bodrum, zemin ve 3 normal kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre binanın bodrum katında; iki adet sığınak, kazan dairesi, elektrik odası,jeneratör odası, 4 adet dükkan eki depo, zemin katında 4 adet dükkan ve 5 adet daire, 1. ve 2. Katında 12 şer adet daire, 3. Katında 4 adet daire ve 8 adet dubleks daire bulunmaktadır. Binada 4 adet dükkân ve 41 adet daire olmak üzere olmak üzere toplam 45 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. Bina girişi zemin kat düzeyinden ve binanın doğu cephesi üzerinden sağlanmaktadır. Apartman giriş kapısı alüminyum profildir. Bina giriş holü, kat holleri ve merdiven evi zemini seramik, duvarları plastik boyalı ve tavanlar asma tavandır. Merdiven korkulukları ise alüminyum profildir. Binanın ısıtma sistemi yapı kullanma izin belgesine göre ve mahallen bina içi kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır. Taşınmaz projesinde ve yerinde yaklaşık 51 m² kullanım alanlı olup; salon, mutfak nişi, oda, banyo ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın salon ve oda zemini laminant parke kaplı olup duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Mutfak nişi zemini seramik, duvarları tezgâh üstü fayans kaplı, diğer kısımları ve tavanı plastik boyalıdır. WC-lavabo zemini seramik, duvarları fayans kaplı ve tavanı taş yünü asma tavandır.Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar panel kapıdır. Pencereler ise ahşap görünümlü PVC?den mamul olup üzerinde çift camlıdır. Elektrik, su, haberleşme ve doğalgaz tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması yapı kullanma izin belgesine göre ve mahallen bina içi kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.
Adresi : Beyhekim Mah.Şafak Caddesi Studıo Poli 1. Normal Kat No. 58/15Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 51 m2
Arsa Payı : 225/13310
İmar Durumu : 02.10.2014 TARİH VE 14/18-2013-336 NOMARA İLE YAPI KULLANMA İZİN BELGESİ BULUNMAKTADIR. 2020 yılı Arsa M2 birimi 398,38TL'dir.:
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ipotek şerhi mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 30/03/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU B BLK Z 18 Z19 ADLİYE SARAYI KARATAY - KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. .
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1482 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR