KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Yazır Mahallesi'nde 134 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069142
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : YAZIR MAH. / YAZIR
Oda Sayısı : 3+1
: 134
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 24.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4882 Esas
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 15:20
Satış Yeri
:
Akabe Mah., Cemil Çiçek Cad., Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu, Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2019/4882 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Yazır Mahallesi, 32 Cilt, 3084 Sayfa, 28909 Ada, 5parsel numaralı,60.649,10 m² yüzölçümlü, Arsavasıflı ana taşınmazda, C2 Blok, Zeminkat, 1Bağımsız bölüm numaralı, 150/86400 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz.
Konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz üzerinde, mimari projesine ve imar durumuna uygun olarak yapılanblok apartmanların olduğu görülmüştür. Konum olarak Gülsarayı sokağa ve Gülaçar sokağa cepheli konumdadır. Ana taşınmazın çevre düzenlemesi yapılmış, site güvenliği ve içerisinde sosyal alanlar bulunmaktadır. Taşınmaz hali hazırda boş durumdadır. Bulunduğu yer konum olarak, Büyük alışveriş merkezlerine, Kampus alanlarına, ana yollara, resmi kurumlara, büyük sanayi bölgelerine ve şehir merkezine uzak, sağlık merkezlerine ,eğitim kurumlarına, sosyal donatı alanlarına, yakın konumdadır. Bölge Sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış vedevam etmektedir. Bölgede son zamanlarda lüks konut yapımları artmıştır. Bölgede yapılaşmalar Beyhekim ve Turgut ÖZAL caddeleri ve Gülsarayı sokak üzerinde altlar ticari ve normal katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Normal sokaklara cepheli konutlarda zemin ve normal katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri (Elektrik,Yol, Kanalizasyon, Doğalgazve Su) tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu itibarı ile Minibüs veotobüs ve ile sağlanmaktadır. Tramvay hattına 2.10 km mesafededir.TaşınmazSelçuklu Belediyesine 3.78 km, otogara 3.56 km , YHT garına 12.74 km ve vilayet merkezine 12.16 km mesafededir. Batı Kuzey ve güney cepheli, zemin kat 1 bağımsız bölüm numaralı mesken net 120,07 m², brüt 134,00 m² alanlıdır. Kıymet takdiri sırasında meskenin boş durumda olduğu görülmüştür. Mesken, antre,salon, 3 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar laminat parke,ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları alçı sıva üzeri saten boyalı, salon duvar kağıdı kaplıdır. Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar ahşap boyalı ve pencereler ahşap doğramadır. Tavanlarda dekoratif alçıpan asma tavan vardır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır. Banyo, wc ve lavabo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda, klozet, kabinli küvet ve Hilton lavabo vardır.Yerden ısıtma sistem ve doğalgazlıdır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır.Ana yapı bodrum, zemin, 9 normal katlıdır. Ana yapı giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş katı tabanı, kat sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları mermer lambiri kaplama,merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılıdır. Dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır.Ana yapı kaloriferli ve asansörlüdür. Parsel çevresi bahçe duvarı ile çevrili, basketbol sahası olan ve çevre düzenlemesi yapılı, güvenlikli sitedir.
Adresi : Yazır Mahallesi, Gülsarayı Sokak,Garanti Konutları Azra Merih Sitesi,C2, 29/1 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 60.649,10 m2

Arsa Payı : 150/86400
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu İlçesi, YazırMahallesi, 28909Ada, 5noluparsel, Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 09.05.2019 tarih ve 18576 sayılı imar durum belgesine göre Mesken ve ticaretsahasına isabet etmektedir . Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir. İnşaat Parametreleri E:1.07, Ticari Emsal: 0.005olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 240.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri: Akabe Mah., Cemil Çiçek Cad., Konya Adalet Sarayı, B Blok, Zemin Kat, Mezat Salonu, Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4882 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR