KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Yazır Mahallesi'nde 114 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00948396
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : YAZIR MAH. / YAZIR
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU TELGRAF 21.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4582 Esas
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:55
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 14:55
Satış Yeri
:
Konya/Karatay/Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Yeni Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2017/4582 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAPU KAYDI: Konya ili Selçuklu ilçesi Yazır Mah.cilt 136, sayfa 13438, ada 16533, parsel 1 de kayıtlı 1.311,74-m2.yüzölçümlü betonarme 4 katlı apartman ve arsası ana nitelikli taşınmazdaki 9/100 arsa paylı, kat mülkiyetli, zemin kat, 1 nolu bağımsız bölümdeki mesken.Adres; Yazır Mah.Ulusal Sk.Aviv Apt.N: 16/1 Selçuklu/Konya
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Doğu-kuzey-batı cephelidir.Dairenin inşaat alanı yaklaşık brüt 133-m2.net inşaat alanı 114-m2.dir.Dairede; antre salon, üç oda, mutfak, banyo, tuvalet, iki adet balkon bulunmaktadır.Giriş kapısı çelik diğer kapu doğramaları paneldir.Pencereler ahşap görünümlü PVC doğrama olup mermer denizlik vardır.İç duvar yüzeyleri harç sıvalı plastik boyalıdır.Salon ve oda tabanlarına laminat, sulu kısımların tabanına seramik döşenmiştir.Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları bulunmaktadır.Mutfak, tuvalet, banyo iç duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplıdır.Banyoda duşakabin, klozet vardır.Kalorifer petekleri paneldir.Bir balkon katlanır camla kapatılmıştır.Antrede ahşap vestiyer mevcuttur.Elektrik ve su tesisatı vardır.Apartman ana giriş kapısı alüminyum doğramadır.Giriş tabanına mermer döşenmiştir.Giriş yan duvarları, etekleri mermer lambiridir.Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer olup, alüminyum korkuluk vardır.Merdiven evi yan duvarları etekler mermer lambiridir.Parselin çevresinde ihata duvarları yapılmıştır.Sokak giriş kapısı profildir.Bahçe tabanına kilitli taş döşenmiştir.
İMAR DURUMU : Mesken sahası
KDV ORANI : % 1 TEMİNAT %20: 45.000,00-TL.
TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ ŞERH VE BEYANLAR: Üzerindeki ipotek satılarak paraya çevrilecektir.
KIYMETİ : 225.000,00-TL. (01.03.2018 tarihli Mahkeme bilirkişi raporuna göre)
1.SATIŞ GÜNÜ VE SAATİ : 07/05/2019 günü Saat 14:55/15:00 arası
2.SATIŞ GÜNÜ VE SAATİ : 11.06.2019 günü Saat 14:55/15.00 arası
SATIŞ YERİ : Konya/Karatay/Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Yeni Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler (ipotek alacağından para artarsa) satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK.nun 127.maddesine göre SATIŞ İLANININ tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların, tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamda ilan yapılmıştır." tebliğ yerine geçer.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4582 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR