KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Yazır Mahallesi'nde 112 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039210
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : YAZIR MAH. / YAZIR
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Yayınlandığı Gazeteler

RASYONEL HABER 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2015 Esas
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 8. İCRA DAİRESİ
2019/2015 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya, Selçuklu, Yazır Mah, 28324 Ada, 2 Parselde 2 Bağımsız Bölüm
Adresi : Yazır Mah Hudeybiye Sk Site Botanik B Blok No:6B/2 Selçuklu
Yüzölçümü : 2.094 m2
Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Taşınmaz Özellikleri :İhaleye konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde ; bodrum +zemin + 1 katlı , betonarme karkas 2 bloklu, yapının B-Blok zemin katında bulunmaktadır. B-Blokta zemin ve normal katta 2 daire mevcut olup; toplamda 4 daireden oluşmaktadır.Mevcut binanın ana giriş kapısı renkli alüminyum doğrama , merdiven korkulukları alüminyum doğrama, zeminleri mermer kaplama , duvarları sıva üzeri boyalı , tavanları normal tavan yapılmıştır. Blokia asansör yokiur. Bina dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyalıdır. Site etrafında yapılaşma tamamlanmış , açık otopark alanı mevcut,Çevresi beton bahçe duvarı vardır. İhale konusu 2 bağımsız bölüm 3 oda , Salon , mutfak ,antre, holi , Wc-Lavabo, Banyo,2 adet balkon mevcuttur. giriş kapısı çelik kapı , iç kapıları ahşap kapı, pencereleri pvc doğrama ve Isı camlıdır. Mutfak , antre , gece holü , balkonlar ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik ; salon ve odaların kuru zeminleri laminant parke kaplıdır. Dairedeki salon , odalar ,antre duvarları sıva üzeri duvar kağıdı ile kaplı ; lavabo-wc ve banyo duvarları tavana Kadar fayans Kaplamadir. Banyoda duşakabin , klozet ve dolaplı lavabo bulunmaktadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolabı mermer tezgahı bulunmakta olup . dolap alnı seramik kaplamadır. Ankastre ürünleri mevcuttur. Mesken Kat kalorilerli, doğal gazlıdır. Batı ve güney cepheli dairenin balkonları dahil net kullanım alanı 112 m2, brüt ise 125 m2 dir.
1. Satış Günü : 11/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2015 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR