KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde 120 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994828
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ULUBATLIHASAN MAH. / ERENLER
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 14.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1844 Talimat
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.07.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLK ZEMİN KAT Z18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2018/1844 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, Ulubatlı hasan mahallesi 20706 Ada, 1 Parsel, , C6 blok zemin kat 2 bağmısız bölüm sayılı taşınmazın satışı yapılacaktır. Taşınmazın bulunduğu Karkent Sitesi, 21120,00 m² yüzölçümlü arsa üzerinde blok nizamda, betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Vaziyet planına göre ve mahallen parsel üzerinde 9 adet yapı bulunmakta olup A2, A3, A8, A11, B7, C5, C6, C7 ve C8, Blok olarak isimlendirilmiştir. Değerleme konusu taşınmaz C6 Blokta yer almaktadır. C6 Blok; bodrum kat, zemin kat, 3 adet normal kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel çevresi betonarme bahçe duvarı ile çevrilidir. Bina girişi zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina giriş holü, kat holleri ve merdiven evi zemini mermer kaplama, bina giriş holü, duvarları ve tavanları plastik boyalı. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın ısıtma sistemi yapı kullanma izin belgesine göre ve mahallen kalorifer tesisatı ile merkezi olarak sağlanmaktadır.Taşınmazın bina içindeki konumu ve projesi uyumludur. Taşınmaz onaylı projesine göre toplam 107 m2 net, 120 m² brüt kullanım alanına sahip olup antre, hol, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, WC-Lavabo ve 2 adet balkon hacimlerden oluşmaktadır. Mahallinde, projesinden farklı bir yapılaşma görülmemiştir. Taşınmazın antre ve hol, zemini seramik, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Antrede ahşap vestiyer dolap mevcuttur. Salon ve odaların zemini laminant parke, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır ve kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik, duvarları fayans kaplama tavanı ise plastik boyalıdır. Mutfakta mermer tezgah ve mdf-lam dolap mevcuttur. Islak hacimlerin zemini seramik, duvarları fayans kaplama, tavanı ise plastik boyalıdır. Daire giriş kapısı ve iç kapılar ahşap doğramadır. Pencereler PVC'den mamul olup çift camlıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması kalorifer tesisatı ile merkezi olarak sağlanmaktadır. Yaklaşık 23 yaşındaki bina içerisinde
Adresi : Ulubatlı Hasan Mahallesi Bosna Sok No: 3/2 Karatay - Konya
Yüzölçümü : 107 m2
Arsa Payı : 11/2400
İmar Durumu : İnşaat tarzı BLOK NİZAM TAKS: 0,50, 4. KAT KONUT ALANI İMAR LEJANTINA SAHİPTİR. yOL YEŞİL ALAN VE BENZERİ FAKTÖRLERDEN ETKİLENMEMEKTEDİR.
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhlleri mevcuttur. İpotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 22/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLK ZEMİN KAT Z18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONUKARATAY / KONYA


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1844 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR