KONYA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya Sille Mahallesi'nde 3+1 daire mahkemeden satılıktır

KONYA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131337
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

BBN HABER 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 Tereke Satış
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/5 TEREKE SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Selçuklu İlçesi, Sille Mahallesi, 29139 Ada, 1 Parsel, C1 blk 61 Nolu Bağımsız Bölüm, Selçuklu İlçesi Sille Mahallesi 29139 Ada, 1 parsel konum itibari ile Akkonak, Fadıl ve Şenocak sokaklara cepheli konumda yer almaktadır. Taşınmaz Güney Batı cephelidir. Yapılan keşif incelemesinde boş durumdadır bir kullanım bulunmamaktadır. Taşınmaz bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir. Taşınmaz üzerinde bulunan diğer blokların bir kısmının inşaat faaliyetleri devam etmektedir.Taşınmaz alışveriş merkezlerine, iş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, ana yollara, eğitim kurumlarına, sağlık kurumlarına ve kamu kurum ve kuruluşlarına yakındır. Şehir merkezine, kampus alanlarına, hava limanına, Büyük organize sanayi bölgelerine, YHT garına uzak konumdadır.
Taşınmazın yakın çevresinde 130 mt güneyinde Real alışveriş merkezi, 1.2 km doğusunda Otogar, 860 mt güney doğusunda Selçuklu Belediyesi hizmet binası, 850 mt Güney Batısında Yeni Konya Stadyumu bulunmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu bölgenin her türlü alt yapısı tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden gelişmiş bir bölgedir. Ulaşım otobüs ve minibüs gibi toplu taşım araçları ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Barış caddesine 660 metre, Beyhekim caddesine 120 mt, İstanbul yoluna 1.7 km, Halil Ürün Caddesine 500 mt vevilayet merkezine 9 km mesafededir.
C1,C2 Blokların bodrum katlarındaki ortak yer sığınak, kazan dairesi ve müştemilat bölümü ile zemin 1,2,3…14,15,16 katlarda 136 daire çatı kattaki kapıcı dairesi yönetim ve tesisat odası ortak kullanım yeri. C1 blok 15. Kat 61 bağımsız bölümün bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Blok giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş zemini granit mermer, merdiven ve sahanlıkları mermer kaplama, giriş duvarları alçı sıvalı ve boyalı, merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. Ana taşınmaza 26.08.2007 tarih ve 8/36/226 sayı ile ruhsat verilmiştir.
Mesken, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn duşu,tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Evin giriş çelik, iç kapılar Amerikan panel ve pencereleri Pvc doğramadır. Duvarlar alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Antre kısmı ve ıslak alanlar seramik kaplı ve oda tabanları laminat parke kaplıdır. Banyo duvarları ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve mermer tezgah bulunmaktadır. Banyo da klozet, hilton lavabo, duşakabin vardır. Isınma sistemi merkezi doğalgaz kaloriferlidir. Elektrik ve su tesisatı döşelidir.
Adresi : Yazır Mahallesi Akkonak Sk C-1Blk No:3/61 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 33.413,74 m2
Arsa Payı : 64/34000
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Banka adına ipotekli satıştan sonra kaldırılacaktır
1. Satış Günü : 16/03/2020 Pazartesi günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 Pazartesi günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Tereke Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR