KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Sille Mahallesi'nde 125 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01006540
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 01.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11029 Esas
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/11029 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, SİLLE Mahallesinde kain, tapunun 18251 Ada, 1 Parselinde kayıtlı 1 adet iki katlı, 3 adet 3 katlı mesken ve arsası vasıflı ana taşınmaz üzerindeki yapının ZEMİN KAT 5. GİRİŞ 3 Nolu Bağımsız Bölümün tam hissesi.Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta apartman vardır. Çevre düzenlemesi yapılmış ve kullanılır durumdadır. Bölgede altyapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina, Güray Sokak, Çelikbilek Sokak ve Demirkıran Sokak kesişiminde kalmaktadır. Bina, şehir merkezinden uzak olup,Konya Valiliği ve merkeze 7 km mesafededir.Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz; B+Z+1 katlı olup, bodrum katı (bahçe) zemin seviyesindedir. Bu nedenle; satışa konu taşınmaz tapuda zemin kat olmasına rağmen 1. kat kotundadır. Ana taşınmaz giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Site içerisinde, 7 grişi olan 2 blok yer almakta olup, site girişinde güvenlik kulübesi bulunmaktadır.Parsel çevresi betonarme ihata duvarı ile çevrilidir. Açık otoparkı mevcuttur. Bahçe içerisinde; kamelyalar ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz; B+Z+1 katlı apartmanın zemin katında bulunan meskendir. Onaylı projesine göre meskenin net iç kullanım alanı 102,79 m² olup, 23,04 m² 2 adet balkon eklentisi bulunmaktadır. Balkonlar dahil toplam net kullanım alanı 125,83 m² dir. Mesken; 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, ebeveyn duşu, banyo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Girişte vestiyer bulunmaktadır. Pencereler PVC doğrama, oda iç kapıları Amerikan panel kapıdır. Oda tabanları laminat parke, ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Tavan-duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer mevcuttur. Duvarlar duvar kâğıdı, tavanlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacim duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta ankastre ürünler dahil olmak üzere, alt ve üst mutfak dolapları ile mutfak tezgâhı bulunmaktadır.
Adresi : Buhara Mahallesi Güray Sokak Belinay Siteleri I.Etap 5.Giriş No:14 Zemin Kat Da:3 Selçuklu/KONYA
Yüzölçümü : 6.962 m2
Arsa Payı : 1/32
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli imar planında Ayrık Nizam 2 kat Mesken Sahası içerisinde kalmakta olup, E:0,40, TAKS:0,20 dir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11029 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR