KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Sille Mahallesi'nde 102 m² 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099498
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 13.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/647 Esas
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2019/647 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İl, Selçuklu İlçe, 8108 Parsel, SİLLE Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapuda 1.646,000 m² yüzölçümlü, Kargir Apartman vasıflı ana taşınmaz'da tesis edilen Kat mülkiyetine göre, B Blok,2.kat, 8 B.B numaralı, 4/10 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz olup Borçlu Mehmet DÜNDAR adına tam olarak kayıtlı bulunmaktadır. Zeynep DÜNDAR lehine Aile konutu şerhi vardır. Taşınmazında içerisinde bulunduğu ana taşınmaz üzerinde A.B.C.D bloklardan oluşan 3'er katlı blok apartmanlar vardır.Ana taşınmazın dış merdivenleri mozaik kaplama,kenar korkulukları demir doğramadır. ana taşınmazın giriş kapısı demir doğramadan yapılıdır ,merdiven basamakları , süpürgelikler ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik kaplı, merdiven korkulukları demir doğramadır. Duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalıdır. Kıymet takdirine konu mesken B blok 2.kat 8 bağımsız bölüm numaralı olup, net 102,37 m² alanında olup 3 oda 1 salon, mutfak, tuvalet, banyo, antre, hol ve 2 balkondan oluşmaktadır.Taşınmazı dış giriş kapısı çelik,iç kapı doğramaları Amerikan panel/ahşap kapı, penceler PVC den yapılı, oda tabanları taban tahtası ıslak zemin yüzeyleri seramik kaplıdır. Oda duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalıdır. odalarda kartonpiyer perde bantı, tuvalet ve bonya zemin ve duvarları yukarıya kadar fayans kaplıdır. Banyoda klozet, lavabo bulunmaktadır. Mutfak alt ve üst dolapları mevcut, mutfak tezgahı mermerdir. Taşınmazın hol girişinde ahşap vestiyer bulunmaktadır. Taşınmazın ısınma sistemi doğalgaz bireysel sistem kaloriferli, elektrik, su ve telefon, doğalgazytesisatları döşeli aktiftir. Ana yapıya 03.06.1992 tarih ve 8/7 sayı ile inşaat ruhsatı verilmiştir.
Adresi : Dumlupınar Mah. Sakarya sok. No : 6/8 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 1.646,00 m2
Arsa Payı : 4/100
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : AİLE ŞERHİ MEVCUTTUR.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/647 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR