SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Seydişehir'de müştemilatlı ev ve arsası icradan satılıktır

SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01096933
Şehir : Konya / Seydişehir
Semt-Mahalle : KESECİK MAH. / SEYDISEHIR
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SEYDİŞEHİR TOROSLAR 09.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1278 ESAS
Muhammen Bedeli
:
351,155 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ DÜĞÜN SALONU - Seydişehir/ KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/1278 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tespite konu taşınmaz Seydişehir ilçesi, kesecik mah., 7033 parselde kayıtlı olup 2572,74 m² yüzölçümüne sahiptir. Tapudaki niteliği " iki katlı kargir ev ve kargir ahır ve samanlık ve arsası"dır. Tapu kaydında "1651 parsele 23,04 m² tecavüzlüdür" şerhi bulunmaktadır. Taşınmaz seydişehir imar planı içerisinde olup ayrık nizam 2 kata imarlıdır. Ancak İmar parseli değildir. Kesecik mahallesi 7033 parsel numaralı taşınmaz üzerinde iki katlı zemin katı depo, üst katı mesken olan bina, sundurma şeklinde depo, 3 tarafı kapalı ahır ve samanlık bulunmaktadır. 2 katlı bina üst katı mesken olup halen mesken olarak kullanılmaktadır.Ahır samanlık ve sundurma depo boş konumdadır. Tespite konu taşınmaz kesecik mahallesi yerleşim alanı içerisindedir. taşınmaz üzerinde 2 katlı binanın zemin katı muhtelif bölümlerde ve şeklindedir. Mesken binası 3 oda, 1 salon, lavabo ve tuvalet ile mutfak bulunmaktadır. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Islak mekanlar ve mutfak taban ve duvarları seramiktir. Mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Oda kapıları ahşap kapıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Pencereler pvc doğramadır. Bina yığma olarak yapılmış olup üzeri ahşap döşemelidir. Üzerinde ahşap oturma çatı olup, çatı kiremit kaplıdır. 130 m² büyüklüğündeki bina soba ile ısıtılmaktadır. Bina girişinin sol kısmında sundurma şeklinde olan 2 kenar açık yapı çelik konstrüksiyon olup üzeri ve yanları sac kaplıdır. 70 m² dir. Ahır bölümünün 3 tarafı duvarla çevrili olup çatısı ahşap makas çatıdır. 150 m² büyüklüğündedir. çatısı sac kaplıdır. Samanlık bölümü biriket duvarlarla yapılmış olup üzeri çatılıdır. 90 m² büyüklüğündedir. Taşınmazın üzerinde 3 adet 8-10 yaşlarında erik, 1 adet 1/12 yaşlarında vişne, 1 adet 15-18 yaşlarında elma, 1 adet 25-28 yaşlarında ceviz, 1 adet 4-5 yaşlarında elma ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Kesecik Mah., 155816 Sok., No: 46 Seydişehir / KONYA
Yüzölçümü : 2.572,74 m2
İmar Durumu : dosyasında
Kıymeti : 351.155,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1651 parsele 23,04 m² tecavüzlüdür.
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ DÜĞÜN SALONU - Seydişehir/ KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1278 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR