SEYDİŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Konya Seydişehir'de 190 m² bina ve arsası mahkemeden satılıktır

SEYDİŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064178
Şehir : Konya / Seydişehir
Semt-Mahalle : DEĞİRMENCİ MAH. / SEYDISEHIR
: 366
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 Satış
Muhammen Bedeli
:
150,135 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
SEYDİŞEHİR ADLİYESİ 4. KAT TOPLANTI SALONU SEYDİŞEHİR KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEYDİŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2018/11 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Seydişehir İlçe, 1179 Ada, 3 Parsel, DEĞİRMENCİ Mahalle/Köy, Taşınmaz arsa vasfında olup, üzerinde 2 katlı bina bulunmaktadır. Bina da 2 adet mesken vardır. Meskenler ikamet amaçlı kullanılmaktadır. Binaya bitişik tek katlı garaj bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde muhtelif meyve ağaçları bulunmaktadır. Seydişehir Belediye Başkanlığının 07/02/2019 tarih ve E503 sayılı yazılarına göre ayrık nizam 3 kata imarlıdır. Yapı imara uygun değildir.Bina üzerinde ahşap oturma çatı olup çatı kiremit kaplıdır. Dış cephe boya ve sıvalıdır. Her katta 1 adet mesken vardır. Her mesken 3 oda ve salon ile mutfak lavabo ile wc, banyo bulunmaktadır. Oda tabanları laminant parke, antreler mozaik kaplıdır. Mutfak dolap ve tezgahı mevcuttur. Kalorifer tesisatı mevcuttur. 95 m2 taban alanına sahip yapı 190 m2 büyüklüğündedir. Taşınmaz üzerinde bulunan 2 katlı binaya bitişik olarak tek katlı garaj mevcuttur. Garaj tuğla duvar üzerine çatılı olup üzeri saç örtülüdür. 20 m2 büyüklüğündedir.
Adresi : Konya ili Seydişehir ilçesi Değirmenci mahallesi 1179 ada 3 parsel
Yüzölçümü : 366,00 m2
İmar Durumu : Seydişehir Belediye Başkanlığının 07/02/2019 tarih ve E503 sayılı yazılarına göre ayrık nizam 3 kata imarlıdır. Yapı imara uygun değildir.
Kıymeti : 150.135,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :SEYDİŞEHİR ADLİYESİ 4. KAT TOPLANTI SALONU SEYDİŞEHİR KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR