SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Seydişehir İlçesi'nde tek katlı köy evi ve arsası icradan satılıktır

SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943965
Şehir : Konya / Seydişehir
Semt-Mahalle : KURAN MAH. / SEYDISEHIR
Oda Sayısı : 3+1
: 1877
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA YENİGÜN 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/323 Talimat
Muhammen Bedeli
:
50,830 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Seydişehir Adliyesi Adliye Lokali Kat: 4 Seydişehir / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/323 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl Seydişehir İlçe 683 Parsel Kuran Mahalle/Köy Bir Katlı Ev ve Arsası vasıflı taşınmaz üzerinde tek katlı mesken olarak kullanılan yapı bulunmaktadır. Bina 3 oda 1 salon, lavabo ve tuvalet ile mutfak bulunmaktadır. Oda tabanları beton kaplıdır. Duvarlar kum sıvalı ve boyalıdır. Islak mekanlar ve mutfak taban ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak dolabı ve tezgah mevcuttur. Oda kapıları ahşap kapıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Pencerelerin bir kısmı pvc, bir kısmı ise ahşaptır. Bina yığma olarak yapılmış olup üzeri ahşap döşemelidir. Üzerinde ahşap oturtma çatı kiremit kaplıdır. Mesken 180,00 m2 büyüklüğünde, soba ile ısıtılmaktadır. Taşınmaz üzerinde 2 adet 8-10 yaşlarında asma, 2 adet 8-10 yaşlarında maviladin, 1 adet 8-10 yaşlarında kiraz, 2 adet 25-30 yaşında ceviz, 14 adet gül, 9 adet 12-15 yaşlarında elma ağacı bulunmaktadır.

Adresi : Kuran Mah. Devvekaya Mevkii No: 6 Seydişehir / KONYA

Yüzölçümü : 1.877,24 m2

İmar Durumu : Taşınmaz imar planı içerisinde değildir.

Kıymeti : 50.830,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Seydişehir Adliyesi Adliye Lokali Kat: 4 Seydişehir / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/323 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR