KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Şemsi Tebrizi Mahallesi'nde 5+2 dubleks daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01007757
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ŞEMSİTEBRİZİ MAH. / MEVLANA
Oda Sayısı : 5+2
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 03.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13637 Esas
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/13637 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, ŞEMSİ TEBRİZİ Mahallesinde kain, tapunun 951 Ada, 132 Parselinde kayıtlı arsa vasıflı ana taşınmaz üzerindeki yapının 4. KAT 9 nolu DEPOLU MESKEN vasıflı Bağımsız Bölümün tam hissesi.Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu 385,37 m2 parsel üzerindeki bina yaklaşık 23 yıllık olup, tek bloktan oluşmaktadır. Satışa konu meskenin bulundağu binanın zemin katında 2 adet dükkan, birinci, ikinci ve üçüncü katlarında 6 adet daire, son katında da 2 adet dubleks daire bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı ferforje doğramadan, rüzgarlık kapısı ahşap doğramadan, merdiven korkulukları ise; alüminyum doğramadan yapılmıştır. Binanın giriş kısımlarının zemini, tüm duvarların 1,20?lik kısmı ile merdivenlerin döşeme ve basamakları ile asansör etrafları mermer kaplama olup, giriş kısmının kalan bölümleri ile kat sahanlıklarının duvarlarının tamamı sıva üstü boyalıdır. Binanın dış cephesi ise; cam karo mozaik ile kaplanmıştır. Binanın bakım ve onarım masrafı bulunmamaktadır. Ana gayrimenkulde bir adet asansör bulunmakta olup, bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş ve yapılaşma tamamlanmıştır. Cepheden yapılaşma olduğundan ve de bahçesi olmadığından ön cephede herhangi bir otopark ve bahçe düzenlemesi bulunmamaktadır.Satışa konu 9 bağımsız bölüm nolu dubleks daire, Z+4. katta olup, yüzölçümü yaklaşık brüt 180.04 m2, net ise; yaklaşık 145,54 m2 civarındadır. Dairenin normal katında; 3 oda, 1 salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu, ahşap lambri kaplama merdivenle çıkılan dubleks katında ise; 2 oda, banyo, lavabo-wc ve 1 adet balkon ile 2 adet terasın bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı, iç kapıları ile pencereleri de; ahşap doğrama olup pencereler çift camlıdır. Alt ve üstte bulunan salon ve odaların tabanı ahşap tahta kaplama olup, cilalıdır. Antreler, mutfak ve ıslak hacimlerin zeminiise seramik kaplıdır. Odaların duvarları alçı sıva üstü plastik boyalı, mutfak, banyo ve lavabo-wc?nin duvarları tavana kadar fayans kaplama, alt ve üst antre ve hollerin duvarları tavana kadar, üst kat antre ve banyo tavanları da ahşap lambri kaplama yapılmıştır. Mutfakta; alt ve üst mutfak dolapları ve mermer tezgahı, antrede vestiyer, banyoda klozet ve küvet mevcuttur. Isınma şekli ferdi sistem kaloriferli olup doğalgazlıdır. Kuzey ve güney cephelidir.
Adresi : Şemsi Tebrizi Mahallesi, Şerafettin Caddesi, Dervişler Ap., No: 63/8
Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 385,37 m2
Arsa Payı : 3878/38782
İmar Durumu : Karatay Belediyesi Emlak Md.nün21.12.2018 tarih ve 16715 sayılı İmar durum belgesine göre; Ticaret+Turızm+Konut Alanı ve Yol sahasına isabet etmekte olup, TAKS:0,50, Yençok:5 Kat'tır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13637 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR