KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da dubleks mesken icradan satılıktır

KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964123
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HÜSAMETTİN ÇELEBİ MAH. / AYDINLIK
Oda Sayısı : 5+1
: 168
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12575 Esas
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 2. İCRA DAİRESİ
2016/12575 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 19467 Ada, 17 Parsel, HOCACİHAN Mahalle/Köy, 21 Nolu Bağımsız Bölüm 5 katlı blokta 4. katta giriş kapı numarası 16 olan 21 Bağımsız Bölüm nolu dubleks mesken , kuzey-batı cepheli ,normal kat balkonu ile birlikte net kullanım alanı 94,64 m2 olup 1 salon 3 oda , mutfak , banyo , lavabo , tuvalet, antre ve 2 balkon , üst kat net 40,52 m2 kullanım alanlı olup, antre 2 oda , banyo ve merdiven boşlağundan meydan gelmiştir.normal katın giriş kapısı celik iç kapılar ahşap ve vernik boyalıdır. pencereler pvc den yapıla ve ısı camldır. girişte sabit vestiyer olup odaların tabanı laminat parke kaplı duvarlar alçı ve duvar kağıda ile kaplı kartonpiyer yapılıdır. ıslak alanların zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplıdır, banyo ve lavabo da klozet, duşa kabin yapılı lavaboda Hilton tipi lavabolu , tuvallette alaturka tuvalet taşı yapılıdır. mutfakta granetten yapılı mutfak tezgahı alt ve üst dolaplı , balkon pvc den kapalı camekan balkon yapılmıştır. balkon korkulukları vardır. bina 2007 yedi yılında karkas olarak betonarme şeklinde yapılmıştır.
Adresi : Hüsamettin Çelebi Mah. Alptekin Sok. NO:94/16 SELÇUKLU
Yüzölçümü : 168,89 m2
Arsa Payı : 58/981
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : aile konutu
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12575 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR