KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da dubleks daire daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025856
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : ŞEKER MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 4+1
: 198
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 9
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MEMLEKET 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9013 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 15:45
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 15:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KONYA 5. İCRA DAİRESİ

2018/9013 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi, Şeker Murat Mahallesinde kain, tapunun 28799 Ada, 5 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapılardan A BLOK 9. KAT 19 BB DUBLEKS DAİRE Nolu Bağımsız Bölümün borçluya ait tam hissesi.
Satışa konu dairenin bulunduğu Selçuklu İlçesi, Selçuk Murat Mahallesi'nde hem mesken hem de işyerleri bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, son hızla gelişmekte olan yüksek rayiçli bir bölgededir.
7.062,00 m2 parsel üzerindeki bloklar yaklaşık 7 yıllık olup, 5 bloktan oluşmaktadır. Blokların zemin katlarında dükkanlar bulunmakta olup, diğer her katlarında 2'şer adet normal daire ve de son katında da dubleks daireler ve kapıcı dairesi bulunmaktadır. Binaların herhangi bir bakım ve onarım masrafı bulunmamaktadır. Ana gayrimenkulde her blokta 1 adet asansör bulunmakta olup, binalar çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiştir. Yangın ve normal merdiven olarak iki adet merdiven bulunmaktadır. Tüm site etrafı beton bahçe duvarlarıyla çevrili olup, giriş çıkışlar güvenlik kulübesi ile kontrol altındadır. Site içerisinde, yeraltı otoparkı, kamelya, çocuk oyun alanları ve otoparkları yapılmış ve yapılaşma tamamlanmıştır.
Satışı istenilen 19 bağımsız bölüm nolu dubleks daire, A Blok, Z+9. katta olup, yüzölçümü yaklaşık brüt 198.00 m2, net ise; yaklaşık 160 m2 civarındadır. Dairenin normal katında 2 oda, 1 salon, L mutfak, antre, lavabo-wc, banyo, yatak odasında duş ve 2 adet uzun balkonun bulunduğu, ahşap merdivenle çıkılan dubleks katında ise; 2 oda, banyo, mutfak nişi, bir adet yaklaşık 26 m2 büyüklüğünde terasın bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin alt ve üst giriş kapısı; çelik kapı, iç kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri de; ahşap görünümlü pvc doğrama olup pencereler çift camlıdır. Salon, mutfak, antreler ve odaların tabanları laminant kaplamalıdır. Mutfağın tezgah kısmı ile, balkonlar, teras ve ıslak hacimlerin zeminleri ise; seramik kaplama yapılmıştır. Odalar, mutfak ve antrenin duvarları dekoratif alçı sıva üstü kağıt kaplama, banyo ve lavabo-wc’nin duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Mutfakta; mutfak alt ve üst dolapları ve mermer tezgahı, antrede vestiyer, banyoda, klozet, hilton lavabo ve duşakabin, ıslak hacim tavanları taşyünü asma tavan, salon, mutfak ve antre tavanları ise alçıpan asma tavan yapılmıştır. Isınma şekli merkezi sistem kaloriferli olup doğalgazlıdır. Daire Kuzey - Güney cephelidir.
Adresi : Şeker Murat Mahallesi, İsmail Beliğ Sokak, Anatolya Deluxe Sit,No:
12/17 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 7.062 m2
Arsa Payı : 22000000/2169446400
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde yapmış olduğumuz araştırmalara göre parselin imar durumu; "Konut Alanı"na isabet etmekte olup, MaxTAKS:0,25, E:2,10 olacak şekilde imarlıdır. Binanın Selçuklu Belediyesi'nden inşaat ruhsatı ve iskanı bulunmakta olup, binada Kat mülkiyetine geçilmiş vaziyettedir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenmiş olup, kesinleşme tarihi
itibariyle cari orandan tahsil edilecektir)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçesi Özlem Mahallesinde kain, tapunun 28837 Ada, 5 Parselinde kayıtlı ana taşınmaz üzerindeki yapının 5. KAT 19 numaralı MESKEN vasıflı Bağımsız Bölümün borçluya ait tam hissesi.
Satışa konu dairenin bulunduğu Selçuklu İlçesi, Kılınçarslan Mahallesi'nde hem mesken hem de ara ara işyerleri bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tam olarak tamamlanmamış olup, çok hızla gelişen ve yüksek rayiçli bir bölgededir.
3.098,00 m2 parsel üzerindeki blok yaklaşık 4 yıllık olup,tek bloktan oluşmaktadır. Bloğun zemin katında 7 adet dükkan, diğer her katında 4 daire, toplamda da 48 adet daire bulunmaktadır.Binada inşaat çalışmaları devam etmekte olup, bina giriş merdiven kaplamaları ve bina eteklerinin kaplamaları henüz bulunmamaktadır. Ana gayrimenkulde iki adet asansör bulunmakta, bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş, bloğun bahçesinde çevre düzenlemesi ve zemin kaplamaları yapılmamış, etrafı bahçe duvarlarıyla çevrilmiş ve yapılaşma tamamlanmıştır. Binanın ortak mekanları henüz tamamlanmamıştır.
Satışa konu, 19 bağımsız bölüm nolu mesken, Z+5. katta olup, yüzölçümüyaklaşık brüt; 168,51 m2, net alanı ise; 131,33 m2 civarındadır. Meskende 4 oda, salon, antre, mutfak, banyo, lavabo-wc ve 2 adet balkon bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel kapı yapılı fakat henüz pervazları ve camları takılı değildir. Pencere doğramaları ise; ahşap görünümlü plastik doğrama olup, pencereler çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri laminant kaplamalı, olup, kenar süpürgelikleri yapılmamıştır. Mutfak, antre, balkon ve ıslak hacimlerin zeminleri ise; seramik kaplamadır. Salon, mutfak, antre ve odaların duvarları komple alçı sıva üzeri kağıt kaplama, banyo, lavabo-wc ise; komple tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Mutfakta, granit mermer tezgahı ve mutfak dolapları yapılmış aksesuarları takılmamış, antrede ise; gömme kapaklı vestiyer bulunmaktadır. Banyoda ve lavaboda ahşap mobilyalar yapılmış olup, lavaboları takılı değildir. Mutfak, oturma odası ve salonda dekoratif asma tavanlar bulunmaktadır. Isınma şekli merkezi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Kuzey ve batı cepheli olan daireye keşif sırasında girilebilmiş ve daire gezilebilmiştir. Dairede keşif sırasında kimsenin oturmadığı ve laminant kaplama işlerinin devam ettiği tespit edilmiştir.
Adresi : Kılınçarslan Mahallesi, Şair Seyfi Sokak, No:82/19Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 3.098 m2
Arsa Payı : 1440000/74352000
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde yapmış olduğumuz araştırmalara göre parselin imar durumu; "Konut Alanı"na isabet etmekte olup, MaxTAKS:0,25, E:2,10 olacak şekilde imarlıdır. Binanın Selçuklu Belediyesi'nden inşaat ruhsatı bulunmakta olup, binada kat irtifakı kurulmuş, henüz Kat mülkiyetine geçilmemiş vaziyettedir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında.
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 16:10 - 16:15 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 16:10 - 16:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9013 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR