KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909570
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : AKADEMİ MAH. / YAZIR
Oda Sayısı : 3+1
: 126
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MERAM 13.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/10281 Esas
Muhammen Bedeli
:
185,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 14:15
Satış Yeri
:
Konya/Karatay/Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Yeni Adliye Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2016/10281 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAPU KAYDI: Konya ili Selçuklu ilçesi Dikilitaş Mahallesi cilt 184, sayfa 18125, ada 16753, parsel 8 de tapuya kayıtlı 1.312,81-m2. yüz ölçümlü betonarme 5 katlı apartman ve arsası ana nitelikli taşınmazdaki 3.kat 10 nolu bağımsız bölümdeki 1/15 arsa paylı kat mülkiyetli mesken.

Adres; Sancak Mah. Gülyüzlü Sk. Beratlılar Apt. N: 12 K:3 D:10 Selçuklu/Konya


TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Ana taşınmaz B+Z+3 katlı olup, her katta 4 bağımsız bölüm olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır.Zemin katının tamamı dükkan olarak kullanılmaktadır.Dış merdivenler mermer kaplamadır.Giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tabanları ile iç merdiven basamakları renkli mermer kaplamadır.Merdiven korkuluğu demir doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu duvar ve tavanları sıvalı ve boyalıdır.Binada doğalgaz bulunmaktadır.Bina çatı kaplaması kiremit kaplamadır.Binada 1 adet 4 kişilik insan asansörü bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz apartmanın 3.katında bulunan meskendir. Onaylı projesine göre meskenin net büyüklüğü 114,57-m2 olup 12,28-m2 alanlı 3 adet balkon bulunmaktadır.Balkon dahil net kullanım alanı 126,85-m2 dir. Daire; 3 oda, salon, mutfak, hol, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır.Mesken giriş kapısı çelik kapıdır.Pencereler PVC doğramadan imaldir. Oda tabanları laminat parke, hol ve ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır.Oda tavan ve duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır.Banyo, tuvalet, lavabo ve mutfak duvarları tavana kadar fayans kaplamadır.Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mermer tezgahı bulunmaktadır.Daire içi kalorifer tesisatı döşeli olup, bireysel doğalgaz ile ısınmaktadır.Taşınmaz; iki cepheli olup, güney ve batı cephe konumludur.


İMAR DURUMU : İnşaat Nizamı: 4 kat ayrık ticaret sahası.

KDV ORANI : % 1

TEMİNAT %20: 37.000,00-TL.

TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ ŞERH VE BEYANLAR: Üzerinde ipotek bulunmakta olup, ipotek bedelinin altında satışa muvafakat edilmemektedir.İpotek bedeli satış bedelinden ödenecektir.)

KIYMETİ : 185.000,00-TL. (13.03.2018 tarihli bilirkişi raporuna göre)

1.SATIŞ GÜNÜ VE SAATİ : 05.03.2019 günü Saat 14.15/14.20 arası

2.SATIŞ GÜNÜ VE SAATİ : 02.04.2019 günü Saat 14.15/14.20 arası

SATIŞ YERİ : Konya/Karatay/Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Yeni Adliye Sarayı B Blok
Zemin Kat Mezat Salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden, ipotek alacağından para artması durumunda taşınmazın aynından doğan vergiler de satış bedelinden ödenir.


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK.nun 127.maddesine göre SATIŞ İLANININ tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların, tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan ilan "elektronik ortamda ilan yapılmıştır." tebliğ yerine geçer.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10281 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR