KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 95 m², 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046772
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : MEHMET AKİF MAH. / AYDINLIK
Oda Sayısı : 3+1
: 95
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MERAM 06.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5831 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 15:20
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KONYA 13. İCRA DAİRESİ

2019/5831 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
A) Tapu Kaydı Bilgileri: Dosya içerisindeki mevcut tapu kaydında; Konya ili, Selçuklu İlçesi Işık Mahallesi , 20278 ada, 13 parsel , 384,00 m2 yüzölçümlü,4 katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz nitelikli, zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm niteliği mesken olan taşınmaz, borçlu adına Tam hisse ilekayıtlı olduğu belirlenmiştir.
B) Adres Bilgileri:Taşınmaz Mehmet Akif Mahallesi Tekbir Sokak No:4/2 Selçuklu/Konya adresindedir. Taşınmazla ilgili kroki ve resimler gösterilmiştir. Selçuklu İlçesi Karacabaşveli Sokak, Küçükkuyu Sokak , Tekbir Sokak ile çevrili durumdadır. Taşınmaz üzerinde Tek Bloktan oluşan bodrum + zemin +2 katlı apartman mevcut olup; taşınmazın çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.
Taşınmazın Çevre Yolu Caddesine 300 m,Yeni Sille Caddesine 650 m, Kule Site Alışveriş Merkezine 1,5 km, Konya Sivil Havaalanına 13 km, Konya Numune Hastanesine 2,3 km, Mevlana Müzesine 4 km Alaaddin Tepesine 3 km mesafededir.
C) İmar Durumu Bilgileri:Selçuklu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 14/06/2019 tarih 1315 sayılı İmar Durum Belgesi incelendi. Kesifi yapılan ana taşınmazın imar planında 3 kat mesken sahasına isabet ettiği tespit edilmiştir. Dava konusu taşınmaza 01/11/2010 tarihli ve 1342/442 sayılı yapı ruhsatının alındığı belirlenmiştir.
D) Zeminde Yapılan Taşınmaz Özellikleri:Taşınmaz; çevresinde altyapı çalışmaları tamamlanmış, meskenler mevcut , alışveriş merkezleri ,toplu taşıma araçları duraklarına ve merkeze kısmen yakın bölgededir. Etrafında aynı özelliklerde meskenler ve küçük çaplı işyerleri bulunmaktadır.Ana bina dış cephesi mozaik taş kaplamalıdır. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır . Bloklarda bodrum kattaortak depo ve kömürlük , zemin katta ve normal katlarda 2 şer , toplamda 6 daire bulunmaktadır. Giriş kapısı demir doğrama, apartman içi merdiven korkulukları alüminyum profil, giriş zeminleri , sahanlıklar mermer kaplamave merdiven basamakları mermer kaplama, duvarları sıva üzeri boyalıdır. Yapının % 100 kısmın tamamlandığı tespit edilmiştir. Kıymet takdiri yapılan dairenin giriş kapısı çelik kapıdır. İç kapılar ahşap kapı , pencereleri ahşap görünümlü pvc doğramalıdır. Giriş, mutfak, banyo, lavabo- wc, antre , hol ve 3 oda, salon , 2 adet balkonlu , daire kuzey, doğuve güney cephelidir.Taşınmazın salon, antre, oda duvarları sıva üzeri boyalı, tavanları alçı sıvalı, boyalı, zeminleri laminant parke, ıslak zeminler seramik döşelidir. Girişte kapaklı vestiyer bulunmaktadır.Mutfak dolapları ahşap alt ve üst dolaplı, mermer tezgâhlı ve tezgâh alnı fayanslıdır. Banyo ve wc duvarları fayans kaplama , zeminleri seramik döşelidir. Banyoda klozet,duşakabin dolaplı lavabo vardır.Kaloriferli ,doğal gazlı ve panel radyatörlüdür. Dairenin balkonlar dahil brüt kullanım alanı 95 m2, net ise 85 m2 dir. Mesken kiracı oturduğu belirlenmiş, ev sahibi nezaretinde kıymet takdiri yapılmıştır.
Taşınmaz binanın sınıfını 15.12.1982 gün ve 17899 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvel esas alınarak, taşınmaz binanın yıpranma payları 02.12.1982 gün ve 17886 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yıpranma Paylarına İlişkin Oranları Gösterir Cetvel esas alınarak, birim maliyetler, 16.07.1985 tarih ve 85/9707 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren Mimarlık ve Mühendislik Şartnamesi nin hizmet bedellerinde kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerine göre değerlendirilmiştir. Bina İnşaat Sınıflarının Tespitine Dair Cetvele göre 1.sınıf konut yapılara girdiği , Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde olan bir yapı olduğu , taşınmaza 01/11/2010 tarih ve 1342/442 sayılı yapı ruhsat belgesinin alındığı, balkonlar dahil brüt kullanım alanı 95 m2, net ise 85 m2 olduğu belirlenmiş,Selçuklu Belediyesi emlak vergisine arsa rayiç m2 birim değerinin 274,07 TL olduğu belirlenmiştir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT Z 18/Z 19 MEZAT SALONU Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi KARATAY/KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda yapılacak gazete ve elektronik ilanın tüm ilgililere tebliğ yerine geçmesi, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5831 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR