KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Konya Selçuklu'da 90 m² 2+1 mesken mahkemeden satılıktır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01142956
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : NİŞANTAŞ MAH. / NALÇACI
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 04.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/100 Satış
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2019/100 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Selçuklu İlçesi, 10 Mahalle, 932 Ada, 35 Parsel, 8.kat 51 Bağımsız Bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz; 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, lavabo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplı, odaların zemini ise marley ile kaplı durumdadır. Daire giriş kapısı ve iç kapılar ise ahşap kapıdır. Pencereler pvc doğramadan imal edilmiş olup ısıcamlıdır. Girişte vestiyer dolabı vardır. Islak hacimlerin duvarları yarıya kadar fayans kaplı vaziyettedir. Diğer mahallerin duvarları sıva üzeri boyalıdır. Mutfak alt ve üst dolapları yapılı durumda olup tezgâh mevcuttur. Mutfak balkonu arası açılarak pvc doğrama ile mutfağa dahil edilmiştir. Isınma merkezi sistem, pay ölçerli, doğalgazlı kalorifer sağlanmaktadır. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır. Ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve üzeri boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın bina giriş ve rüzgârlık kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik, korkulukları demir doğrama korkuluktur. Ana yapı kaloriferli ve asansörlüdür. Taşınmaz Konya Büyükşehir Belediyesi Adnan Menderes Toptancı sebze meyve haline 1.2 km, Özel Medicana Hastanesine l.0 km, Küçük Sanayi Sitesine 1.75 km, Konya Emniyet Müdürlüğüne 1.2 km, Tren Garına 2 km, şehir merkezi olan Konya Valiliği Hükümet Binasına 1 km uzaklıktadır.
Adresi : Nişantaşı Mah Arif Çelebi Sok Şeker Apt A Blok No:4/801 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 10/520
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında, 9 kat blok ticaret ve otopark sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel imar uygulaması görmüş imar parselidir. Üzerindeki yapıya ait 1969-7/10 tarih sayı ile inşaat ruhsatı verilmiş.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No:Z18 Müzayede Salonu Konya
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/100 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR