KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153619
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9991 Esas
Muhammen Bedeli
:
530,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
Akabe Mah. Konya Adliye Sarayı B blok Zemin kat müzayede salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 8. İCRA DAİRESİ
2019/9991 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili Selçuklu ilçesi Sille Mah. 29165 ada 1 parsel üzerinde tesis edilen A blok 4. giriş 5. Kat 12 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken nitelikli Taşınmaz, bilirkişi raporuna göre; çevresinde konutlar, küçük çaplı avm ler , İlköğretim okulu, sağlık ocağı ve parklar mevcuttur. Konya Büyükşehir stadyumuna 100 metre mesafede, her türlü alt yapı tesisi mevcut olup, belediyenin her türlü hizmetinden yararlanmaktadır. Kamusal alan ve sit alanı dışında yer almaktadır. Taşınmazın çevresinde 9-10 katlı apartmanlar yer almakta olup, yeni yapılaşmanın mevcut olduğu ve boş imar parsellerinin yer aldığı bir bölgedir.Orta ve yüksek rayiçli bir bölgedidir. kamu hizmeti veren toplu taşıma duraklarına, spor tesislerine, hastanelere, okullara ve ibadethanelere yakın konumdadır. Ana binada asansör mevcut olup etrafa granit kaplamadır. Bina inşaat sınıflarının tespitine dair cetvele göre 1. sınıf yapılara girmektedir. Sitede özel güvenlik bulunmaktadır. 4. girişte toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. İhalesi yapılacak daire,A blok 4 . giriş 12 nolu b.bölüm5. katta, Salon, 4 oda, antre, mutfak, gece holü, wc Lavabo, banyo ebeveyn duş ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, pencereler pvc doğrama ve ısıcamlıdır. Lavabo wc ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Doğalgaz yakıtlı merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır. Doğu ve kuzeye bakan iki cepheli daire balkonlar dahil brüt kullanım alanı 185 m2 , net ise 155 m2 dir. banyoda ve ebeveyn banyodadaşa kabin ve klojet mevcuttur.
Adresi : Parsana Mah.Barış Cad. No: 1275. Kat D: 12 Selçuklu-Konya
Yüzölçümü : 19.860,33 m2
Arsa Payı : 160/39720
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesinin 26.09.2019 tarihli imar durum belgesine göre 1/1000 ölçekli imar uygulama planında konut, Ticraet ve Trafo alanında kaldığı E: 2,20, TAKS: 0,25, Hmax serbest çekme mesafeleri planında ve 2008/13-49 sayılı inşaat ruhsatı mevcuttur.
Kıymeti : 530.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Akabe Mah. Konya Adliye Sarayı B blok Zemin kat müzayede salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9991 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR