KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944256
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 4+1
: 132
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ KONYA 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2374 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 13:45
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 13:45
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLK Z 18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2016/2374 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Selçuklu İlçe, Sille mah. 18657 Ada, 1 Parsel, B BLOK 25 BAĞIMSIZ BÖLÜM SAYILI TAŞINMAZIN SATIŞI YAPILACAKTIR. Taşınmaz kardelen Kim evleri B bloğun zemin+ 6. normal katında bulunan iç kapı numarası 25 olan yaklaşık doğu- kuzey cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 10/1165 olmak üzere daire antre, salon, dört oda, mutfak, duş, lavabo, tuvalet çamaşır odası ile bir adet balkon bulunmaktadır. Giriş kapısı çelik, diger kapı doğramalar paneldir. Pencere doğramalar ısıcamlı, ahşap vernikli olup mermer denizlik vardır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, satden boyalıdır. Tavanlarda alçı, süs ve alçı kartonpiyer vardır sulu kısımların tabanı seramik salon ve oda tabanlarına laminant döşenmiştir. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları vardır. Tezgah alnı fayans kaplıdır. Kalorifer petekleri paneldir. Banyo ve tuvalet iç duvar yüzeyleri tavana kadar seramik kaplanmıştır. Bloğun ana giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Giriş tabanına mermer döşenmiştir. Merdiven basamakları mermer olup profil korkuluk vardır. asansör çevresi mermer kaplıdır. Tretuar betonu dökülmüştür. Çevrek düzenlemesi yapılmış olup, güvenlik sistemi vardır

Adresi :Parsana Mahallesi Beyhekim Caddesine Cepheli Kardelen Kim Evleri B Blk No. 25/25 Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 132 m2
Arsa Payı : 10/1165
İmar Durumu : 2001 yılında 07/17 sayı ve 2015 yılında 16/18 sayıl ile alınmıştır
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1 ihale damga vergisi. %o5,69
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz şerhleri mevcutur. Haciz dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLK Z18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. .

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2374 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR