KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 4+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00932022
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 4+1
: 187
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU TELGRAF 24.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2016 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:15
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLK Z18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2016/2016 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Hocacihan mahallesi 20037 Ada, 3 Parsel, 5 BAĞIMSIZ BÖLÜM SAYILI TAŞINMAZIN SATIŞI YAPILACAKTIR. konusu taşınmaz; Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hanaybaşı Mahallesi, Alemdar caddesine cepheli, no: 101 deki Salih Eren Apartmanının zemin kat + ikinci normal katında bulunan iç kapı numarası 4 olan yaklaşık güneybatı - kuzeybatı cepheli dairedir. Dairenin arsa payı 130/710 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 130/710 x 710,82 m2: 130,15 m2 dir. Daire; antre, salon, dört oda, banyo, tuvalet, lavabo, mutfak ve holden ibarettir. Üadet balkon bulunmaktadır. Brüt inşaat alanı 220 m2, net inşaat alanı ise 187 m2 civarındadır. Giriş kapısı çelik, diğer doğramalar ahşap, verniklidir. Pencerelerde panjur bulunmaktadır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, kağıt kaplıdır. Salon ve oda tabanlarına laminant, sulu kısımların tabanına seramik döşenmiştir. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları bulunmaktadır. Mutfak, tuvalet, lavabo, banyo duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Banyoda klozet, lavabo ve duşakabin vardır. Antrede ahşap vestiyer mevcuttur. Bir balkon katlanır camla kapatılmıştır. Elektrik ve su tesisatı vardır. Kalorifer petekleri paneldir. Yapılan keşif sırasında dairede Halit Koç? un ikamet ettiği ifade edilmiştir. Borç konusu dairenin de üzerinde bulunduğu ana yapı kaloriferlidir. Ana giriş kapısı alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer olup alüminyum korkuluk vardır. Parselin çevresinde ihata duvar yapılmıştır. Sokaktan giriş kapısı profildir. Bahçe düzenlemesi yapılmıştır.
Adresi : Hanaybaşı Mahallesi Alemdar Caddesine Cepheli Salih Eren Apartmanı No: 101/4 Selçuklu / Konya
Yüzölçümü : 187 m2
Arsa Payı : 130/710
İmar Durumu :İ İnşaat ruhsat tarihi 14.04.2006
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotek ve haciz şerhi mevcuttur.Haciz dosyasından satış yapılacaktır


1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLK Z18 Z 19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY / KONYA


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5--Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2016 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR