KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır (hisse satışı)

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00920195
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 26.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8671 Esas
Muhammen Bedeli
:
35,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLOK Z- 18 İCRA DAİRELERİ MÜZAYEDE SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ
2017/8671 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Selçuklu Tapu Müdürlüğünden gönderilen 17.07.2017 tarih 32918 yevmiye numaralı onaylı tapu kaydına göre; Konya İli, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 1 Cilt, 5 kütük Sahifede, 6738 parsel numarası, 641,00 m2 alanlı, Kargir Apartman vasıflı, ana taşınmaz üzerinde tesis edilen Kat Mülkiyetine göre, 2.kat, 5 bağımsız bölüm numaralı, 1/10 arsa paylı Mesken taşınmazın üzerinde 5 katlı blok apartmanın olduğu Selçuklu İlçesi Işıklar mahallesi Öğün ve Bayrak sokaklara cepheli bulunduğu, bulunduğu yer konum olarak, Kamu hizmeti veren, alışveriş ve iş merkezlerine, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine, eğitim kurumlarına, İbadet hanelere, sosyal donatı alanlarına (Park ve spor alanları, çocuk bahçeleri) ve şehir merkezine yakın durumda,Büyük Organize Sanayi bölgelerine, Hava limanına, YHT garına, otogara ve kampüs alanlarına uzak durumdadır. Sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır.
Taşınmazın yakın çevresinde 140 metre doğusunda Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu, 700 metre doğusunda Kule Site Alışveriş merkezi ve Toptan Gıdacılara Sitesi, 390-m kuzeyinde İsmail Kaya Anadolu İmam Hatip Lisesi, 410-m kuzeyinde Alaaddin İlkokulu, 800 –m güneyinde Konya Numune Hastanesi, 1.0 km güneyinde Konya Büyük Şehir Belediyesi, 80 metre doğusunda YHT hattı bulunmaktadır. Taşınmazın yakın çevresi genel olarak yerleşim yeri durumundadır.
Sağlıksız ve zararlı olan, alt yapısı olmayan, az gelişmiş, çevre sağlığını tehdit eden sanayi atıkları, jeolojik açıdan tehlike arz eden oturmalar ve heyelan, ıslah edilmemiş dere yatağı, çöp boşaltım alanlarından, yüksek gerilim enerji hattı, emniyet acısından suç işleme oranı yüksek bölgeden uzak konumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri (Elektrik,Yol, Kanalizasyon, Doğalgazve Su) tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Ulaşım durumu itibarı ile Minibüs veotobüs ve ile sağlanmaktadır. Tramvay hattına 600 metre mesafededir.Selçuklu Belediyesine 6.9 km,Çevre Yolu Caddesine 940 metre,Rauf Denktaş caddesine 190 metre ,otogara 7.4 km , YHT garına 2.3 km ve vilayet merkezine 2.0 km mesafededir. taşınmazın da içerisinde bulunduğu ana taşınmaz, bodrumda ortak yer sığınak, depo, kalorifer dairesi bölümleri ile zeminde 1,2,3,4. Katları da 10 daireye havi ikmal edilerek 1973 yılında yapı kullanma izni alındığı belirlenmiştir. Ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın giriş kapısı baskılı saç, ferforje demir doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar yerinde dökme mozaik kaplı, merdiven korkulukları demir doğramadır. Duvar sıvalı ve boyalıdır
Dava konusu mesken apartmanın 2. Katında olup, yaklaşık brüt 100,00 m², net 79,35 m² alanında olup 3 oda 1 salon,mutfak, tuvalet, banyo, antre ve giriş hol ve 2 balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın dış giriş kapısı ahşap üzeri demir kapılı, iç kapı doğramaları ahşap kapı, pencereler ve balkon kapıları PVC den yapılı, oda tabanları ham beton üzeri marley kaplı, ıslak zemin yüzeyleri yerinde dökme mozaik kaplıdır. Oda duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalıdır. Tuvalet ve banyo zemin ve duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır. Mutfak alt ve üst dolapları mevcut, mutfak tezgahı mermer, tezgah alnı fayans kaplamadır. Mutfak balkonu arası açılarak pvc doğrama ile mutfağa dahil edilmiştir. Salon ile oturma odası arası ahşap doğrama ile ayrılmıştır.Taşınmazın hol girişinde ahşap vestiyer bulunmaktadır. Taşınmazın ısınma sistemi doğalgaz bireysel kombili ve kaloriferli, elektrik, su ve telefon, tesisatları döşeli aktiftir, taşınmazın 1/4 oranındaki hissesinin bilirkişilerce 35.000,00.-TL olarak tespit edilmiştir.
TAŞINMAZIN BORÇLUYA İSABET EDEN 1/4 ORANINDAKİ HİSSESİ SATILACAKTIR.
Yüzölçümü : 641 m2

Arsa Payı : 1/10
İmar Durumu : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 6738 nolu parsel ile ilgili olarak Selçuklu Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünün sitesinden yapılan sorgulamada taşınmaz planda 5 kat İkiz mesken sahasına isabet etmektedir. Parsel İmar uygulaması görmüş imar parselidir.
Kıymeti : 35.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında yazıldığı üzere
1. Satış Günü : 26/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK Z- 18 İCRA DAİRELERİ MÜZAYEDE SALONU


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)


3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8671 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR