KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153019
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / CUMHURİYET
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ KONYA 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12487 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2019/12487 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 14723 Ada, 1 Parsel, DUMLUPINAR Mahalle/Köy, B Blok., 2.Kat., 5 no'lu MESKEN vasıflı B.Bölümün borçluya ait tam hissesi
Satışa konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak Saraç Sokak ile Gazi Caddesi cephelidir. Ana taşınmaz tapu kaydında belirtilen vasıftadır. Taşınmazın bulunduğu yer merkeze uzak durumdadır. Çevresinde kendisi gibi 5 katlı yeni ve eski yapılaşmalar vardır. Ekonomik, sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Çevre yapılaşmalar genel olarak zemin katları ve üst katlar mesken amaçlıdır. Taşınmazın bulunduğu yer konum olarak resmî kurumlara, alışveriş ve sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına, sağlık merkezlerine, anayollara yakın, havaalanına, Otogara, Büyük Organize Sanayi bölgelerine ve kampüs alanlarına uzak konumdadır.
Ana taşınmaz yakın çevresinde güney doğusunda Cumhuriyet Sağlık Ocağı ve Kevser Camiine 200 metre, güneyindeki Eyüp Sultan Caddesine 130 metre, doğusundaki Dilara Caddesine 135 metre, İstanbul Caddesi ve tramvay hattına 1 km, Anadolu Sanayisine 1.2 km, kuzey doğusundaki Konya Otogarına 1.45 km, batısındaki Konya Stadyumuna 1 km, Real Alışveriş Merkezine 1.3 km, kuzeyindeki Selçuklu Belediyesine 900 metre, Konya Büyükşehir Belediyesine 7 km mesafededir. Valilik Binası ve Konya merkeze 7.5 km uzaklıktadır.Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp, merkezin birçok yerine otobüs ve minibüs ile ulaşım sağlanmaktadır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz; B+Z+4 katlı olup, ikiz nizam iki girişli tek bloktan oluşmaktadır. Her girişte 10 adet mesken bulunmaktadır.Bina giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tavan ve duvarları sıva üzeri boyalıdır. Kat ve merdiven holleri tabanları mozaik kaplamadır. Merdivenler mozaik kaplamadır. Merdivenlerde demir korkuluk bulunmaktadır. Binada asansör yoktur.Satışa konu taşınmaz; B+Z+4 katlı ana taşınmazın 2.katında bulunan meskendir. Mesken; 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. Net iç kullanım alanı 80,88 m² olup, ayrıca toplam 3,50 m² alanlı 2 adet balkonu bulunmaktadır. Balkonlar dahil toplam net kullanım alanı; 84,38 m² dir.
Mesken giriş kapısı; ahşap kapıdır. Giriş holünde vestiyer vardır. Oda tabanları cilalı taban tahtası, ıslak hacim tabanları dökme mozaik kaplamadır. Duvar ve tavanlar sıva üzeri boyalıdır. Islak hacim duvarları yaklaşık yarıya kadar fayans kaplamadır. İç kapılar ahşap kapıdır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ve mutfak tezgâhı bulunmaktadır. Alt ve üst dolaplar arasında fayans kaplama vardır. Pencereler, ısıcamlı (beyaz renk) PVC doğramadan imaldir. Mesken içi kalorifer tesisatı döşeli olup, bireysel kombi ile ısınmaktadır.
Adresi : Şeyh Şamil Mah. Saraç Sk. Elsa Sitesi B-Blok No:1 Kat:2/5 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 1.471 m2
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında 5 kat mesken sahası alanı içerisindedir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında "775 Sayılı Kanunla Takyitlidir" şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12487 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR