KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115639
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 155
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA''NIN SESİ 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7598 Esas
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 15:20
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/ KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2018/7598 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Keşfi yapılan taşınmazın, tapu kaydında Konya ili, Selçuklu ilçesi, Hocacihan mahallesi cilt 258 sahife 25516’da, 28870 ada 1 parsel numarasında 4.711,00 m2 alanlı ve 3 Adet Betonarme 6 katlı Apartman ve arsası vasfıyla A blok 4.kat 1.Giriş 10 nolu bağımsız bölüm numarasında tam hisseyle ve 17/830 arsa payıyla kayıtlı ve kat mülkiyeti ile kurulduğu anlaşılmıştır. Dava konusu taşınmazın yer aldığı bina, 4.711,00 m² yüz ölçümlü arsa üzerinde betonarme karkas yapı tarzında inşa edilen 3 bloktan A Blok olarak adlandırılanıdır. A Blok; bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kat olarak inşa edilmiştir. A Blok genelinde iki adet giriş bulunmakta olup bunlar 1. ve 2. Giriş olarak adlandırılmıştır. Mahallen sokak kapı numarası ile adlandırılmıştır. Bina dış cephesi cam mozaik kaplamadır. Bina girişi kuzey cepheden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum doğramadan mamuldür. Bina holü, kat holü ve merdiven evi zeminleri mermer, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Merdiven korkulukları alüminyum profildir. Bina genelinde her girişte 1 er adet asansör mevcuttur. Parsel çevresi betonarme bahçe duvarı ile çevrili olup çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Site bahçesi açık otopark olarak kullanılmaktadır. Dava konusu 10 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz, A Blok bina girişleri karşımızda olacak şekilde binaya baktığımızda sol tarafta yer alan bina girişinin sağ tarafında yer almaktadır. Taşınmaz antre, hol, 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, WC-Lavabo ve 2 adet balkon hacimlerinde oluşmakta olup ~ 155 m² kullanım alanlıdır. Antre zemini seramik, duvarları kağıt kaplı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Antrede aynalı, dolaplı vestiyer mevcuttur. Hol zemini seramik, duvarları saten boyalı, tavanı plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Salon ve oda zeminleri laminant parke, duvarları kağıt kaplı, tavanları, alçıpan asma tavanlıdır. Mutfak zemini seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta MDF Lam mutfak dolabı mevcut olup tezgahı mermerdir. Islak hacimlerin zemini seramik, duvarları fayans kaplı, tavanı plastik boyalıdır. Lavaboda dolaplı lavabo mevcuttur. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Pencereler PVC den mamul çift camlıdır. Elektrik, su, doğalgaz ve haberleşme tesisatları mevcut taşınmaz keşif anında mesken olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Esenler Mahallesi, Erdes sokak No:18/10 Selçuklu/KONYA
Yüzölçümü : 155 m2
Arsa Payı : 17/830
İmar Durumu : Dava konusu taşınmazın içerisinde yer aldığı 28870 ada 1 parsel, dosya içerisindeki imar planına göre mesken sahasına isabet etmektedir.E=1.50,Max TAKS=0.25 ve Hmax=15.50 olarak belirtilmiştir. Parsel DOP kesilmiş İmar parseli konumundadır.
Kıymeti : 270.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı beyanı vardır.(ipoteklidir)
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/ KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7598 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR