KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113900
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : HOCACİHAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 87
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

BBN HABER 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9349 Esas
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 15:30
Satış Yeri
:
AKABE MAHALLESİ CEMİL ÇİÇEK CADDESİ YENİ ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 13. İCRA DAİRESİ
2019/9349 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Konya ili, Selçuklu İlçesi, Hocacihan Mahallesi, 191 Cilt, 18886 Sayfa, 0 Ada, 8317 parsel numaralı, 637,02 m² yüzölçümlü Tarla ana taşınmaz nitelikli, 2. Kat, 8 bağımsız bölüm numaralı niteliği mesken olan taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Binanın ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğramadır. Binanın giriş zemini, kat holleri ve merdiven basamakları dökme mozaik kaplama, duvarlar plastik boyadır. Binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyasıdır. Kıymet takdiri yapılan 8 bağımsız bölüm numaralı mesken 2.katta bulunmaktadır. Salon, 3 oda, antre, mutfak, gece holü, WC-Lavabo, banyo, 2 adet balkon mevcuttur. Taşınmazın giriş kapısı vernikli ahşap kapı, iç kapıları yağlı boyalı ahşap kapı, pencereleri ahşap doğramadır. Mutfak, antre, gece holü, balkonlar ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik; salon ve odaların kuru zeminleri ahşap parke kaplıdır. Dairedeki salon, oda, antre ve mutfak duvarları plastik boyalı; lavabo-WC ve banyo duvarları yarıya kadar fayans kaplamadır. Lavaboda alaturka tuvalet ve lavabo mevcuttur. Mutfakta alt ve üst mutfak dolabı, mermer tezgahı bulunmakta olup tezgah arası fayans kaplama, duvarlar plastik boyalıdır. Dairenin tavanları plastik boyalıdır. Elektrik, su ve kanalizasyon tesisatları döşeli ve aktiftir. Taşınmaz, soba ile ısıtılmaktadır. Batı, doğu ve kuzeye bakan üç cepheli daire balkonlar dahil brüt kullanım alanı 98 m2, net ise 87,83 m2 olduğu belirlenmiştir.

Adresi : Selçuk Mahallesi, Beyşehir Caddesi, No: 84, 2. Kat, Daire:5 Selçuklu / KONYA İmar Durumu : İmar planında,Konut Alanı imar lejantlı, 4 kat, olarak belirtilmiştir. İmar uygulaması yapılmış olup, parselin bir kısmı yolda kalmaktadır.Parsel üzerinde yer alan yapı bu durumdan etkilenmemektedir.

Kıymeti : 170.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : AKABE MAHALLESİ CEMİL ÇİÇEK CADDESİ YENİ ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MÜZAYEDE SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9349 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR