KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113873
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6599 Esas
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Konya adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No: Z 18-19 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 4. İCRA DAİRESİ


2017/6599 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Konya ili, Selçuklu ilçesi, Dikilitaş Mahallesi, 148 cilt, 14640 sayfa, 28427 ada, 4 parsel numaralı, 12.322,00 m² yüzölçümlü, 6 Bloklu 9’ar katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasıflı ana taşınmazda, D Blok, 7.kat, 16 Bağımsız bölüm numaralı, 30/3200 arsa paylı, mesken vasıflı taşınmaz olup;Tam hisse ile borçlu adına kayıtlı bulunmaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak, Gönülveren ve Gülfidan sokaklara cepheli konumdadır. Ana taşınmaz üzerinde tapu kaydında belirtilen vasıfta blok apartmanlar vardır. Taşınmaz site güvenlikli, açık otoparkı ve içerisinde sosyal alanlar bulunmakta ve kullanılır durumdadır.Taşınmazda borçlu oturmaktadır
Bölgenin altyapı hizmetleri tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın çevre ulaşım durumu minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.
Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz; B+Z+7 katlı olup, her katında 2 bağımsız bölüm bulunan 16 daireli 6 bloktan oluşmaktadır. Site içerisindedir. Dış merdivenler mermer kaplamadır. Ana taşınmaz giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Merdiven boşluğu tabanları ile iç merdiven basamakları renkli mermer kaplamadır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanları alçı sıva ve boyalıdır.
Merdiven korkuluğu alüminyum doğramadan imaldir. Binada doğalgaz bulunmaktadır. Bina çatı kaplaması kiremit kaplamadır. Çevre düzenlemesi ve peyzajı tamamlanmış durumdadır. Parsel çevresinde betonarme ihata duvarı bulunmaktadır. Site bahçesinde; kamelyalar, basketbol sahası, çocuk oyun alanı ve kilitli parke taşı zeminli açık otopark bulunmaktadır. Site girişinde güvenlik kulübesi ve güvenlik personeli vardır.
Kıymet takdirine konu taşınmaz; B+Z+7 katlı apartmanın 7. katında bulunan meskendir. Onaylı projesine göre meskenin net büyüklüğü 115,64 m² olup, ayrıca 14,80 m² alanlı iki balkonu bulunmaktadır. 3 oda, salon, mutfak, hol, banyo ve tuvaletten ibarettir. Mesken giriş kapısı çelik kapıdır. Giriş holünde vestiyer vardır. Pencereler renkli PVC doğramadan imaldir. Oda iç kapılarında amerikan panel kapı kullanılmıştır. Oda tabanları laminat parke, hol ve ıslak hacim tabanları seramik kaplamadır. Oda tavan ve duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Banyo, tuvalet, lavabo ve mutfak duvarları tavana kadar fayans kaplamadır. Banyoda; ayaklı lavabo, alafranga tuvalet ve duşakabin bulunmaktadır. Mutfakta alt ve üst mutfak dolapları ile mermer tezgâhı bulunmaktadır. Daire içi kalorifer tesisatı döşeli olup, daire merkezi sistem ısıtma ile ısınmaktadır. Balkonlarda alüminyum doğramadan imal korkuluk bulunmaktadır. Taşınmaz; üç cepheli olup, doğu-kuzey-batı cephe konumlu olduğu bilirkişiler raporunda belirtilmiştir.
Adresi : Satışa konu taşınmaz; Sancak Mahallesi Gönülveren Sokak Şehr-iyar Konakları D Blok No:11 D Kat:7 Da:16 Selçuklu/KONYA adresindedir.
İmar Durumu : Selçuklu Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 16.11.2017 tarih ve E.57225 sayılı İmar Durum Belgesine göre taşınmaz; 1/1000 ölçekli imar planında Mesken Sahası içerisinde yer almaktadır. İnşaat parametreleri; E:1.25, Max.TAKS:0.25, Hmax:24.50 şeklindedir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Konya adalet Sarayı B Blok Zemin Kat No: Z 18-19 İcra Müdürlükleri Mezat Salonu Karatay/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6599 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR