KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090847
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Kat Kaloriferi
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9185 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:10
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI, B BLOK, ZEMİN KAT, MEZAT SALONU,KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 12. İCRA DAİRESİ
2019/9185 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 17070 Ada, 1 Parsel, SİLLE Mahalle/Köy, B/1.KAT/ 4 Nolu Bağımsız Bölüm Borç konusu taşınmaz; Konya İli, Selçuklu İlçesi, Buhara mahallesi, Edipoğlu ve Barış caddeleri, Asar ve Atasoy sokaklar, Ürün sokağa cepheli, no: 26 daki B bloğun, zemin kat + birinci normal katında bulunan iç kapı numarası 4 olan kuzey batı güney cepheli dairedir. Bu dairenin arsa payı 163/1220 olmak üzere borçluya ait arsa miktarı 163/1220 x 1.830,0 m2: 244,50 m2 dir. Daire; antre, salon, üç oda, banyo, tuvalet, mutfak ve holden ibarettir. İki adet balkon vardır. Brüt inşaat alanı 141 m2, net inşaat alanı ise 125 m2 civarındadır. Bu net inşaat alanına 33,75 m2 balkonlar dahildir. Salon, oda tabanlarına laminant, sulu kısımların tabanına seramik döşenmiştir. Giriş kapısı çelik, iç kapı doğramaları paneldir. Pencereler ahşap görünümlü PVC doğrama olup mermer denizlik vardır. İç duvar yüzeyleri harç sıvalı, saten boyalıdır. Mutfakta mermer tezgah ile tezgah alt ve üst dolapları mevcuttur. Banyo, tuvalet iç duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplıdır. Güney balkon katlanır camla kapatılmıştır. Elektrik ve su tesisatı vardır. Yapılan keşif sırasında ısınma sistemi kaloriferli dairede kiracının ikamet ettiği ifade edilmiştir.Borç konusu dairenin de üzerinde bulunduğu B bloğun zemin kat + bir adet normal katı vardır. Zemin kat ve normal katlarda ikişer dairden B bloğun üzerinde toplam dört adet daire vardır. Giriş kapısı alüminyum doğramadır. Giriş tabanına mermer döşenmiştir. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer olup alüminyum korkuluk vardır. Parselin çevresinde ihata duvarı yapılmıştır.
Adresi : Buhara Mah. Edipoğlu Ve Barış Caddeleri, Asar Ve Atasoy Sokakları, Ürün Sokağa Cepheli No:26 / 4 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 125 m2
Arsa Payı : 163/1220
İmar Durumu : İnşaat tarzı MEVCUT YAPININ İNŞAAT RUHSATI 2017 TARİHİNDE 717/351 SAYI İLE
ALINMIŞTIR.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve haciz mevcut olup, ipotek dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI, B BLOK, ZEMİN KAT, MEZAT SALONU,KARATAY/KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. KDV' de yapılacak değişiklik durumunda, son belirlenen KDV. Oranı uygulanacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK ' nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamda ilan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9185 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR