KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049555
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : SİLLE MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA TAKİP 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7244 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 13:40
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 13:40
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Z-18/19 Mezat Salonu Karatay/Konya.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 3. İCRA DAİRESİ
2019/7244 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :A-TAŞINMAZIN HÂLİHAZIR DURUMU VE ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ:Kıymet takdirine konu Konya İli Selçuklu İlçesi Sille Mahallesi 14407 Ada,1 parsel konum Akgül, Beylerbeyi ve Küçük Kilic sokaklara cepheli konumda yer almaktadır. Ana taşınmazın çevresi duvar ile çevrili bulunmaktadır.Ana taşınmazda üzerinde mimari projesine uygun olarak yapılan 3’er katlı 6 adet blok Apartmanlar bulunmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve devam etmektedir. Taşınmaz sosyal donatı alanlarına, ana yollara, AVM merkezlerine, eğitim kurumlarına, sağlık kurumlarına ve kamusal alanlara yakındır. Kampüs alanlarına, Büyük Organize sanayi bölgelerine, hava limanına vevilayet merkezine üniversite hastanelerine uzak konumdadır.
Yakın çevresinde 500 metre doğusunda Kemal Akpınar imam Hatip ortaokulu ve Yelda cami, 2.50 km güney doğusunda Real AVM, 3.25 km güney doğusunda Selçuklu Belediyesi, 3.75 km doğusunda Otogar , 650 metre güneyinde Kelebekler vadisi ile birlikte kamusal alanlar ve yerleşim yerleri vardır.
Taşınmazın bulunduğu bölgenin her türlü altyapısı tam olup, her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmişlik içerisindedir. Ulaşım otobüs gibi toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır.
Taşınmaz Ahmet Yesevi caddesine 240 metre ,Otogara 3.75 km,YHT garına 10.32 km ve vilayet merkezine 10.17 km mesafededir.
B-TAŞINMAZIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ
1-Borç Konusu taşınmaz; Tapuda Konya ili Selçuklu İlçesi,Sille mahallesi , 46 Cilt, 4533 Sayfa, 14407 Ada, 6 parsel sayılı 6.812,00 m² yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmazda 1.Blok,1. kat,4 bağımsız bölüm numaralı, 1/48 arsa paylı Mesken vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz borçlu adına Tam olarak kayıtlıdır.
Onaylı tapu kaydına göre alacaklı Halkbank’ın ipotek ve farklı icra müdürlüklerinin haciz şerhleri bulunmaktadır.
2- Konu taşınmaz Selçuklu İlçesi Sille Mahallesi 14407 Ada,6 parselde bulunan taşınmaz, bulunduğu ana yapının mimari projesine göre 1.Bloğun,1.katında yer alır.Ana taşınmazın dış duvar yüzeyleri tuğla örgü, harç sıvalı ve üzeri dış cephe boya kaplamadır.Çatısı ahşap kiremit örtü olup, yatay ve dikey yağmur suyu olukları mevcuttur. Ana taşınmazın giriş kapısı demir doğramadır. Merdiven basamakları, süpürgelikler ve sahanlıklar mozaik,korkulukları demir doğrama korkuluktur. Mantolaması yeni yapılmıştır.
Onaylı mimari projesi ve emsal daireye göre;Mesken doğu-batı cepheli, yaklaşık brüt 110,00 m² alanlı olarak yapılmıştır. Mesken antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, lavabo, tuvalet, hol ile 3 balkondan oluşur. Girişi çelik kapılı ve iç kapılar ahşap kapı, pencere doğramaları ise ısıcamlı PVC doğramadır. Pencerelerden bir tanesi ahşap doğramadır. Salonda, odalarda yerler ahşap parke, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Mutfakta mermer tezgahın altında ve üstünde dolapları vardır. Balkonlarda yerler mozaik korkuluklar demir doğramadır. Taşınmaz Doğu ve batı cephe konumludur. Ana taşınmaza 07.06.1988 tarih ve 5/16 sayı ile inşaatına müsaade edilmiştir.
3- Kıymet takdirine konu olan Konya ili,Selçuklu İlçesi,Sille mahallesi, 46 Cilt,4533 Sayfa, 14407 Ada,6 parsel sayılı 6.812,00m² yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmazda 1.Blok, 1.kat, 4 bağımsız bölüm numaralı, 1/48 arsa paylı Mesken vasıflı taşınmazın;
Bulunduğu Mevki, konumu,inşa tarzı ve alanı, yapıda kullanılan malzemeler,uygulanmış olan işçilikler,mevcut halihazır durumu,yıpranma payı, ulaşım durumu,şehir merkezine olan mesafesi, mevcut ekonomik şartlar,arz ve talep,kiralanması halinde getirebileceği kira geliri, yapılacak satışın ihale yoluyla yapılacak olması,meskenin bulunduğu semt ve semt içindeki yeri ve günün iktisadi koşulları gibi değerine tesir edebilecek tüm olumlu ve olumsuz faktörler göz önünde bulundurularak arsa payı da dâhil olmak üzere kıymet takdirinin yapıldığı tarih itibarı ile değerinin 140.000,00 TL (YüzKırk Bin Türk Lirası)olarak belirlenmiştir.
Adresi : Selahaddin Eyyubi Mahallesi Küçük Kılıç Sokak Osmancık Siteleri 1. Blok,No: 50/4 SELÇUKLU KONYA'dır.
Yüzölçümü : 6.812,00m²
Arsa Payı : 1/48(141.91 m²)
Payı : Tam
İmar Durumu: Konya İli, Selçuklu İlçesi,Sille mahallesi 14407 Ada, 6 parsel Selçuklu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik müdürlüğünden edinilen bilgiye göre taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında 3 Kat ayrık blok mesken sahasına isabet etmektedir.Uygulama görmüş, DOP kesintisi yapılmış imar parselidir. Üzerindeki yapıya ait 1988-5/6 tarih sayılı inşaat ruhsatı verilmiştir.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
Satış Yeri :Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Caddesi Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Z-18/19 Mezat Salonu Karatay/Konya.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7244 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR