KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049301
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : IŞIKLAR MAH. / FATİH
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ KONYA 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8101 ESAS
Muhammen Bedeli
:
175,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad. Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 9. İCRA DAİRESİ
2018/8101 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 2233 Ada, 354 Parsel, IŞIK Mahalle/Köy, Blok/Kat/Giriş-B.B.No:-/2/- (Bağ.Böl.No:5) Nolu Bağımsız Bölüm Ana yapı bodrum, zemin, 7 normal katlıdır. Zemin ve normal katlarda 2'şer mesken bulunmaktadır. Ana yapı giriş kapısı alüminyum doğrama,giriş katı tabanı, merdiven basamakları mermer kaplama, giriş katı duvarları mermer/seramik kaplama,merdiven korkulukları demir doğramadan yapılıdır. Dış cephesi mantolama yapılıdır.Çatısı ahşap ve üzeri kiremit kaplıdır.Ana yapı kaloriferli ve asansörlüdür.
Kuzeybatı ve güneydoğu cepheli, 2. kat 5 bağımsız bölüm numaralı mesken yaklaşık brüt 100 m2, net 85 m2 alanlıdır. Ayrıca toplam 14 m2 alanlı 2 balkonu vardır. Giriş kapısı çelik, diğer iç kapılar panel, pencereler ahşap, boyalı ve ısıcamlıdır. Mesken, antre,salon, 3 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Kuru alanlar laminat,ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, tavanları kartonpiyer yapılıdır. Mutfak balkonu PVC ile diğer balkon demir doğrama ile kapatılmıştır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları bulunmakta ve arası seramik kaplıdır. Lavabo duvarları tavana kadar, banyo ve wc duvarları kısmen seramik kaplıdır. Banyoda lavabo vardır.Isıtma bireysel doğalgaz kaloriferlidir. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır. Mesken borçlunun oğlu nezaretinde gezilmiştir.
Kıymet takdirine konu taşınmazın da içinde bulunduğu ana taşınmaz konum olarak, Hisartaş Sokak,Valide Sultan Sokak, Çevreyolu Caddesinin çevrelediği alan içerisinde kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar tamamlanmıştır. Ana taşınmaz konum olarak şehir merkezi meskun alanında bulunduğundan, resmi kurumlara, alışveriş ve iş merkezlerine, otellere, eğitim ve sağlık tesislerine, sanayi sitelerine, ana yollara,Otogara, kampüs alanlarına yakın konumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde 95 metre batısında Fatih Mesleki ve Teknik Lisesi, 270 metre güneybatısında Malas Caddesi ve Konevi Anadolu Lisesi, 670 metre güneybatısında Selçuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi, 680 metre güneybatısında Anemon Otel, 1.2 kilometre güneybatısında Dedeman Oteli, 270 metre doğusunda Eski Sanayi, 850 metre güneydoğusunda Özel Medicana Hastanesi, 950 metre güneyinde Site AVM. ve Gıda Toptancıları bulunmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel gelişme yönünden orta seviyededir. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmaza ulaşım minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.
Adresi : Fatih Mahallesi Hisartaş Sokak Kiraz Aprt. No:9/5 Selçuklu / KONYA
Yüzölçümü : 503,00 m2
Arsa Payı : 60/1006
İmar Durumu : Dosyada mevcut Selçuklu Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 06/11/2018 Onay tarihli İmar Durum Belgesine göre keşfe konu 2233 ada 354 parsel imar planında 8 Kat Blok Mesken sahasına isabet etmektedir. Bina Yüksekliği, Bina Derinliği, Ön Bahçe, Yan Bahçe, Arka Bahçe mesafeleri: Mevcut Bina, Jeolojik Durum: Önlemli Alanlar-2 olarak belirtilmiş olup, parselde yapılı bulunan binanın inşaat tarih ruhsat sayısı 1998 9/25 olarak belirtilmiştir. Parsel imar parseli konumundadır.
Kıymeti : 175.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 18/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Akabe Mahallesi Cemil Çiçek Cad. Adliye Binası B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8101 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR