KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023363
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 146
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 7
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 10.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7524 ESAS
Muhammen Bedeli
:
260,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
17.10.2019 15:30
Satış Yeri
:
ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU/KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2017/7524 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya ili, Selçuklu İlçesi, Özlem Mahallesi, 38 Cilt, 3732 Sayfa, 28849 Ada, 4 parsel numaralı 3.512,00 m² yüzölçümlü, Arsa vasıflı ana taşınmazda, 7. kat, 25 Bağımsız Bölüm numaralı, 1072/67200 arsa paylı, Mesken vasıflı taşınmaz olup, tam olarak kayıtlı bulunmaktadır. Taşınmaz Kat İrtifaklıdır. Taşınmazın inşaat işlerinin yeni tamamlanmış olduğu, bahçe duvarının yapılmış olduğu, kısmen çevre düzenlemesinin yapılmış olduğu görüldü. Ana taşınmazın zemin katları ticari dükkan olarak ve normal katları ise mesken olarak yapılmıştır. Kıymet takdirine konu taşınmaz bulunduğu ana yapının 7. Katında Güney batı cephe konumlu, 25 kapı ve bağımsız bölüm numaralı meskendir. Hali hazırda kullanım var. Ana yapıya birkaç aile oturmuş vaziyette, asansör hizmet henüz bulunmamaktadır.
Yapılaşmalar bu bölgede başlamış ve devam etmektedir. Bölgede yüksek katlı 3-B yapı gurubunda yapılar yoğunluktadır.Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede inşaat çalışmaları devam ettiğinden yol, tretuvar ve çevre düzenlemesi henüz yapılmamıştır. Taşınmazın bulunduğu bölge alt yapı bakımından henüz tam değildir.
Taşınmazın bulunduğu ana bina bodrum +zemin+15 normal kattan oluşan apartmanın 7. kat, Güney ve batı cephesinde yer almaktadır. Bulunduğu ana taşınmazın dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalı haldedir. Blok giriş alüminyum doğrama, giriş zemini granit seramik, merdiven ve sahanlıkları mermer kaplama, giriş duvarları dekoratif seramik kaplı, tavanı dekoratif alçıpan, merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. İki asansörlüdür. Çevre düzenlemesi yapılı, kapalı otoparkı, oyun alanı, futbol-voleybol sahası ve kamelyaları bulunan bir sitedir.Onaylı Mimari projesine ve 6. Kat 21 numaralı daire emsal olarak gezilmiştir. Buna göre;
Mesken, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, hol, ebeveyn duşu, tuvalet, lavabo ve 2 balkondan oluşmaktadır. Evin giriş çelik ve iç kapılar ahşap panel ve pencereleri renkli Pvc doğramadır. Girişte gömme dolap vestiyeri vardır. Duvarları alçı sıva üzeri dekoratif duvar kağıdı kaplıdır. Islak alanlar seramik kaplı ve oda tabanları laminat parke kaplıdır. Tavanlarda dekoratif alçıpan asma tavandır. Banyo duvarları ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgahının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında dekoratif seramik kaplama ve mermer tezgah bulunmaktadır. Banyo da klozet, lavabo ve duşa kabin vardır. Merkezi ısınma sistemi doğalgazlıdır.
Güney ve Batı cepheli meskenin brüt alanı 146,00 m² ve net alanı 112,00 m2 dir.
Adresi :Kılıçaslan Mahallesi, Koçubey sokak No: 4/25 Selçuklu/KONYA adresindedir.
Yüzölçümü : 3.512 m2
Arsa Payı : 1072/67200
İmar Durumu :Konya ili, Selçuklu İlçesi, Özlem Mahallesi, 28849 Ada, 4 nolu parselin imar durumu ile ilgili olarak dosyasında imar durum belgesine rastlanılmamış olup edilen bilgiye göre taşınmaz mesken sahasına isabet etmektedir. Taşınmaz imar parselidir. İnşaat Parametreleri max TAKS:0.25, E: 2.10 olarak belirlenmiştir.

Kıymeti : 260.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : ADLİYE SARAYI B BLOK ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU/KARATAY/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7524 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR