KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994840
Şehir : Konya / Selçuklu
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 14.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/263 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.07.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
20.08.2019 15:15
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KATZ-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 1. İCRA DAİRESİ
2019/263 TLMT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Konya İli, Selçuklu İlçesi, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Keşfi yapılan taşınmazın dosya içerisindeki kat mülkiyeti tipi tapu kayıtlarında 327 cilt, 32304 sayfada bulunan, Selçuklu ilçesi, Hocacihan Mahallesi, 24-K-3 pafta, 6788 parsel adı altında, 507,00 m2 miktarında, 5 Katlı Betonarme Apartman ve Arsa vasfıyla kayıtlı olduğu, kat mülkiyeti ile, 1. kat, 5 nolu bağımsız bölüm numaralı meskenin tam hisse oranında ve 8/64 arsa payıyla borçluya ye ait olduğu belirlenmiştir. Keşfe konu meskenin yapılı bulunduğu 6788 parselin üzerinde 1 adet zemin+3 katlı binanın bulunduğu görülmüştür. Taşınmaz malikinin taşınmazdaki arsa payına göre payına düşen arsa miktarı (8/64) x 507,00m2= 63.38 m2dir.Taşınmazın Çevresel Özellikleri:Keşfe konu taşınmazın yapılı bulunduğu 6788 parsel Selçuklu İlçesi, Kekikpınar Sokak, Duranbey Sokak, Balgat Sokak ve Kader Sokağın çevrelediği alan içerisinde bulunmaktadır. Ana taşınmaz Kekikpınar Sokağa cepheli vaziyettedir.Taşınmazın 200 metre kuzey ve kuzuzeybatı istikametinde Çevreyolu Caddesi,95 metre güneybatısında Sille Caddesi, 330 metre güneydoğusunda Yeğenoğlu Caddesi, 90 metre doğusunda Özel Diltaş İlkokulu ve Ortaokulu, 230 metre kuzeyinde Anemon Oteli, 470 metre kuzeybatısında Dedeman Oteli ve Koçtaş Yapı Market, 935 metre doğusunda Kule Site AVM. 270 metre güneyinde Selçuk Ecza Deposu ve Alaeddin İlkokulu bulunmakta olup, vilayet merkezine 3 kilometre mesafededir.Keşfe konu Mesken, antre, 3 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, lavabo, hol ve 2 balkondan oluşmaktadır. Evin giriş çelik, iç kapılar ahşap ve pencereleri pvc doğramadır. Duvarlar alçı sıvalı ve boyalıdır. Antre kısmı ve ıslak alanlar seramik kaplı ve salon ve odaların zemini laminat parke kaplıdır. Banyo duvarları ve wc duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfakta, mutfak tezgâhının altında ve üstünde mutfak dolapları, arasında seramik kaplama ve mermer tezgâh bulunmaktadır. Banyo da klozet ve lavabo vardır. Isınma sistemi bireysel sistem doğalgaz kaloriferlidir. Elektrik ve su tesisatı döşelidir. Kuzey -Doğu -Batı cepheli, 1. kat 5 bağımsız bölüm numaralı mesken balkonlar dahil yaklaşık net 122,74m² alanlıdır.
Adresi : Işıklar Mahallesi, Kekikpınar Sokak, Yağmur Apt. No:3/4 Selçuklu /Konya Adresindedir.
Yüzölçümü : 122,74 m2
Arsa Payı : 8/64
İmar Durumu : İnşaat tarzı keşfe konu 6788 parsel 5 Kat ikiz mesken sahasına isabet etmektedir.parsel içindeki yapının ruhsat tarih sayısı 194 04/12 olarak belirtilmiştir. Parsel imar parseli konumundadır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 08/07/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 20/08/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B-BLOK ZEMİN KATZ-18-19 İCRA MÜDÜRLÜKLERİ MEZAT SALONU KARATAY/KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/263 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR