KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Selçuklu'da 3+1 daire icradan satılıktır

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00986964
Şehir : Konya / Selçuklu
Semt-Mahalle : KILINÇARSLAN MAH. / MİMARSİNAN
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 07.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9642 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.07.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
06.08.2019 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ
2018/9642 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, 28850 Ada, 9 Parsel, ÖZLEM Mahalle/Köy, A Blok , 2.Giriş 6. KAT 13 Nolu B.B. Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : Kılınçarslan Mahallesi Salim Dede Sokak Sultan Makamı Konutları A Blok 2. Giriş No: 6A/13 Selçuklu/Konya
Yüzölçümü : 4.316 m2
Arsa Payı : 285000/18432000
İmar Durumu : Selçuklu Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'nün 15.10.2018 tarih ve 47727 sayılı İmar Durum Belgesi'ne göre parselin imar durumu; "Mesken Sahası"na isabet etmekte olup, MaxTAKS:0,25, E:2,10 olacak şekilde imarlıdır. Binanın Selçuklu Belediyesi'nden inşaat ruhsatı ve iskanı bulunmakta olup, binada kat mülkiyetine geçilmiştir.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Konya İl, Selçuklu İlçe, 28850 Ada, 9 Parsel, A Blok , 2.Giriş 6. KAT 3 bağımsız bölüm nolu mesken, 2. giriş Z+6. katta olup, yüzölçümü yaklaşık brüt; 147 m2, net alanı ise; 105 m2 civarındadır. Meskende 3 oda, salon, antre, mutfak, banyo, lavabo-wc ve 2 adet balkon bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları amerikan panel kapı, pencere doğramaları da; ahşap görünümlü plastik doğrama olup, pencereler çift camlıdır. Salon ve odaların zeminleri laminant kaplamadır. Mutfak, antre, balkon ve ıslak hacimlerin zeminleri ise; seramik kaplamadır. Salon, antre ve oturma odasının duvarları komple alçı sıva üzeri kağıt kaplama yapılı, iki yatak odası alçı sıva üzeri plastik boyalı, mutfak, banyo, lavabo-wc ise; komple tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Mutfakta, granit mermer tezgahı ve mutfak dolapları, 5'li ankastreler, antrede ise; kapaklı vestiyer dolap bulunmaktadır. Banyoda duşakabin, hilton lavabo, klozet, lavaboda hilton lavabo, antre, mutfak, salonda dekoratif asma tavan bulunmaktadır. Isınma şekli merkezi sistem kaloriferli olup, doğalgazlıdır. Dairelerde pay ölçer bulunmaktadır. Güneydoğu ve kuzeybatı cepheli olan dairedir. 5 yıllık olup,tek bloktan oluşmaktadır. Bloğun 3 girişte 2'şer adet olmak üzere her katında 6 daire, toplamda da 78 adet daire bulunmaktadır. Binanın, giriş kapıları ve iç ve dış merdiven korkulukları alüminyum doğramadan yapılmıştır. her girişte birer adet asansör bulunmakta, bina çekme mesafelerine uygun olarak inşa edilmiş, bloğun bahçesinde otopark ve çevre düzenlemesi, oyun ve spor alanları ile ağaçlandırma yapılmış, bahçe duvarlarıyla çevrilmiş ve yapılaşma tamamlanmıştır. Girişinde güvenlik kulübesi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 09/07/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 06/08/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat MERKEZ / KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9642 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR